امکان تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران/اصفهان سرپرست دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی از فراهم شدن امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه علمی کاربردی خبر داد.

امکان تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه علمی کاربردی

کیانوش بهرهی امروز (پنج شنبه) در جمع مجله پیامک اصفهان، اظهار کرد: در جلسه اخیر شورای گسترش دانشگاه جامع علمی کاربردی امکان تحصیل همزمان در دو رشته تصویب و به زودی به مراکز سراسر کشور اعلام می شود.

وی همچنین از برگزاری مجدد دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد و گفت: به زودی در گروه صنعت و به تعداد محدود دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می شود.

سرپرست دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مورد اضافه شدن مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه علمی کاربردی، گفت: شرایط نیروهای انسانی باید به شکل هرم باشد، اما در سال های اخیر این هرم وارونه شده و دانشگاه علمی کاربردی در نظر دارد اشتباه گذشته را تکرار نکند، به همین دلیل به دنبال مدرک گرایی نیستیم، بلکه بر تخصص دانش آموخته مهارت آفرین تمرکز داریم.

بهرهی اظهار کرد: به منظور جبران صندلی های خالی در دانشگاه علمی کاربردی، تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجویان در 30 آبان انجام می شود.

به گزارش مجله پیامک، سرپرست دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در سال های گذشته هزار و 73 مرکز جامع علمی کاربردی در کشور تاسیس شد که در حال حاضر، 635 مرکز در کشور فعال و مشغول پذیرش دانشجو هستند.

وی از توجه ویژه دانشگاه علمی کاربردی بر ارتقا کیفیت آموزشی براساس استانداردهای موجود خبر داد و گفت: پایش مراکز در راستای این هدف بوده است.

بهرهی گفت: برای مراکز تعطیل شده، جایگزین معرفی و اقدامات لازم انجام شده است. مراکز دولتی وابسته، دوره هایی اجرا کرده اند و اکنون طبق بخشنامه باید به مراکز خصوصی سپرده شوند.

سرپرست دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر اینکه امروز اگر مرکز جدیدی ایجاد شود، باید کیفی باشد، افزود: دانشگاه از تمام مراکزی که استانداردها و ظرفیت لازم به ویژه در کارورزی و کاربینی دارند دعوت به همکاری می کند و به این مراکز در کوتاهترین زمان ممکن مجوز داده می شود.

وی با بیان اینکه مراکزی که می خواهند دانشگاه علمی کاربردی تاسیس کنند، باید سه ویژگی اصلی داشته باشند، افزود: این مراکز در وهله نخست باید دارای یک محیط واقعی کسب و کار باشد که این محیط کار نیاز واقعی جامعه است. دومین شرط اینکه این محیط واقعی شغل، متقاضی داشته باشد، یعنی نیاز در جامعه باشد و شرط سوم اینکه هیئت مدیره و مؤسس آن مجموعه اعتقاد به آموزش مهارتی داشته باشند. دانشگاه جامع علمی کاربردی از تمام مراکزی که دارای این سه شرط باشند، استقبال می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 596

به "امکان تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه علمی کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه علمی کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید