امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان قطار شهری تبریز و جهاد دانشگاهی

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران/آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری میان سازمان قطار شهری تبریز و حومه و جهاد دانشگاهی علم وصنعت و سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان قطار شهری تبریز و جهاد دانشگاهی

مصطفی مولوی فرد، مدیر عامل سازمان قطار شهری در آیین امضای این تفاهم نامه که در جریان برگزاری نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس2021) برگزار گشت، اظهار کرد: باتوجه به شناختی که از جهاددانشگاهی علم وصنعت و خواجه نصیرالدین طوسی داشتیم و با تجربه این عزیزان در بخش های نفت، گاز و دیگر حوزه ها آشنا بودیم، این تفاهم نامه در راستای رفع بخشی از نیازهای فناورانه سازمان قطارشهری منعقد شد.

وی از صنعت مترو به عنوان صنعتی نوپا در کشور یاد کرد و گفت: مترو صنعت جدیدی در کشور ما است و نیازمندی های فناورانه بسیاری داریم و این تفاهم نامه به منظور استفاده از توان متخصصان داخل برای رفع این نیازها منعقد شد و امیدواریم نتایج مطلوبی را برای کشور در پی داشته باشد.

فرهاد اجتهادی، مشاور پروژه های ریلی جهاد دانشگاهی نیز در این رابطه استفاده از ظرفیت های مهندسی و طراحی متخصصان داخلی با تکیه بر نوآوری و فناوری را در این تفاهم نامه مورد تأکید قرار داد و گفت: بدون شک این تفاهم نامه نتایج ارزنده ای را برای کشور می تواند در پی داشته باشد.

وی با اشاره به تجربه پیروز جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای فناورانه در بخش های مختلف ادامه داد: نتیجه این تفاهم نامه می تواند دستاوردهای تکنولوژیکی باشد تا نیازها و وابستگی های تجهیزاتی را قطع کند.

ابوالفضل تابش، مشاور سازمان جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیر نیز گفت: بر اساس این تفاهم نامه در قسمت تهیه سیستم های کنترل تردد برای قطار شهری ، سیگنالینگ و موتورهای مختلف در حوزه ریلی فعالیت های خود را توسعه خواهیم داد و آنچه تبدیل به محصول شده، بر اساس برنامه تحویل خواهد شد و قسمت هایی نیز که نیاز به تحقیق و توسعه دارد، بر اساس نیاز قطار شهری تبریز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منصور عارفیان، مدیر مرکز مهندسی ترانس رکتیفایرهای صنعتی جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت نیز گفت: بر اساس سه دهه فعالیتی که در زمینه تجهیزات تأمین توان در واحد علم و صنعت کار شده بود در زمینه تولید تکنولوژی و ساخت تکنولوژی در تأمین توان و حوزه رانش برای قطارهای مترو تبریز همکاری مشترک و نزدیک تری خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم قدم های مثبتی را در رفع نیازهای کشور برداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1890

به "امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان قطار شهری تبریز و جهاد دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان قطار شهری تبریز و جهاد دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید