امسال پروژه های مهم احیای دریاچه ارومیه افتتاح می شوند

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: افزایش تراز دریاچه ارومیه همچنان ادامه می یابد و به احتمال زیاد تا آغاز فصل گرما به 1272 متر خواهد رسید.

امسال پروژه های مهم احیای دریاچه ارومیه افتتاح می شوند

آیدین رحمانی امروز چهارشنبه 7 خرداد در جلسه بررسی جابجایی روستاهای در محدوده سد کانی سیب که در محل فرمانداری پیرانشهر برگزار گشت با بیان اینکه تراز دریاچه در مقایسه با سال گذشته 3 سانتی متر افزایش را نشان می دهد که با توجه به کاهش بارش در حوضه، رقم بسیار مناسبی است، اضافه کرد: آب دریاچه به بیش از 5 میلیارد و 250 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی ادامه داد: حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته 90 میلیون مترمکعب افزایش دارد و وسعت دریاچه بر اساس آخرین پایش در مقایسه با سال گذشته 23 کیلومترمربع افزایش یافته و به 3239 کیلومترمربع رسیده است.

رحمانی گفت: 27 راهکار و 12 پروژه سخت افزاری در 72 ماهی که احیای دریاچه شکل عملیاتی به خود گرفته موجب شده تا دریاچه به تثبیت برسد.

به گزارش مجله پیامک، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی، طرح انتقال زاب، تصفیه خانه تبریز، تصفیه خانه ارومیه، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی پایاب سد مهاباد، طرح 40 روستا،40 اقدام، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی زرینه رود، لایروبی رودخانه ها، سر دهانه سازی انهار، بازسازی و بازسازی تاسیسات آبی در دست بهره برداری، تکمیل و تجهیز سازه های اندازه گیری، اجرای پروژه های زراعت و باغبانی و طرح های کنترل گرد و غبار را 12 پروژه سخت افزاری برای احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1040

به "امسال پروژه های مهم احیای دریاچه ارومیه افتتاح می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امسال پروژه های مهم احیای دریاچه ارومیه افتتاح می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید