الهیان: آمریکا در هر جایی باشد مخل امنیت آن منطقه است ، برای تضمین امنیت منطقه باید آمریکایی ها اخراج شوند

به گزارش مجله پیامک، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قاعدتاً پشت سر این اقدام آمریکایی ها اهداف تروریستی بوده است چراکه این پرواز طبق برنامه زمان بندی و در یک جهت تعیین رخ داده است، اما آمریکایی ها به آن تعرض کردند.

الهیان: آمریکا در هر جایی باشد مخل امنیت آن منطقه است ، برای تضمین امنیت منطقه باید آمریکایی ها اخراج شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، درباره اقدام ماجراجویانه اخیر جنگنده های آمریکایی، گفت: تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان موضوعی است که باید به طور ویژه از سوی دستگاه دیپلماسی، قوه قضائیه و سازمان هواپیمایی به وسیله مجامع بین المللی پیگیری گردد چرا که تعرض به هواپیمای ماهان تهدید صریح و آشکار جان افراد غیر نظامی و نقض آشکار قواعد حقوقی و بین المللی هوایی به حساب می آید.

وی ادامه داد: کمیته حقوق بشر مجلس این اقدام جنایتکارانه آمریکا را به طور جدی محکوم می نماید و از دستگاه های ذیربط می خواهد که به وسیله مجامع و کنوانسیون های بین المللی این اقدام جنایتکارانه امریکا را مورد پیگیری قرار دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قاعدتاً پشت سر این اقدام آمریکایی ها اهداف تروریستی بوده است چراکه این پرواز طبق برنامه زمان بندی و در یک راستا معین رخ داده است اما آمریکایی ها به آن تعرض کردند.

الهیان با بیان اینکه خوی گستاخی و تجاوزگری آمریکایی ها مسبوق به سابقه است، توضیح داد: در حافظه تاریخی ملت ایران حمله به هواپیمای مسافربری ایرباس از سوی ناو آمریکا وجود دارد و در آن موقع هم حمله به یک هواپیمای مسافربری صورت گرفت و منجر به شهادت جمع زیادی از هموطنان ما و عده ای از اتباع خارجی شد.

وی گفت: مقامات آمریکایی در آن مقطع نیز به جای عذرخواهی و تنبیه و مجازات مرتکبان این عمل ضد حقوق بشری به فرمانده ناو وینسنس به جهت حمله به هواپیمای مسافربری ایرباس مدال افتخار دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور بر هم زننده آمریکایی ها در منطقه بیان داشت: این مسئله نشان دهنده آن است که نیرو های آمریکایی در هر جایی حضور یابند باعث اخلال در امنیت آن منطقه می شوند و امروز هم حضور نیرو های آمریکایی در منطقه ما باعث تهدید جان افراد غیرنظامی شده است و همه این شواهد نشان دهنده ضرورت اخراج هر چه زودتر آمریکایی ها از منطقه است.

الهیان در خاتمه گفت: حضور نیرو های اشغالگر آمریکایی در منطقه سم مهلک است و برای تضمین امنیت و ثبات منطقه باید هر چه سریع تر مقدمات اخراج آمریکایی ها از منطقه توسط کشور های منطقه فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1141

به "الهیان: آمریکا در هر جایی باشد مخل امنیت آن منطقه است ، برای تضمین امنیت منطقه باید آمریکایی ها اخراج شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهیان: آمریکا در هر جایی باشد مخل امنیت آن منطقه است ، برای تضمین امنیت منطقه باید آمریکایی ها اخراج شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید