افغانستان، آمریکا و طالبان هیچ پیشرفتی درباره کاهش خشونت ها نداشتند

به گزارش مجله پیامک، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که در مذاکرات آمریکا و طالبان درباره کاهش خشونت ها و یا آتش بس هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است.

افغانستان، آمریکا و طالبان هیچ پیشرفتی درباره کاهش خشونت ها نداشتند

به گزارش دفتر منطقه ای مجله پیامک، صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در یک نشست خبری با تاکید بر ضرورت پذیرفتن آتش بس توسط طالبان گفت که این گروه باید وارد گفت وگوهای مستقیم با دولت شود.

وی اضافه کرد: اگر طالبان حاضر به آتش بس نشود متاسفانه تلاش های ما برای تامین صلح به جایی نخواهد رسید.

صدیقی تاکید کرد که رئیس جمهور افغانستان و ترامپ در دیداری که در پایگاه هوایی بگرام داشتند توافق کردند تا آتش بس باید پیش شرطی برای مذاکرات بین الافغانی باشد.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان اضافه کرد که در گفت وگوهای آمریکا و طالبان در قطر درباره کاهش خشونت ها و یا آتش بس هیچ پیشرفتی ایجاد نشده است.

وی ادامه داد که پایان دادن به جنگ و برقراری صلح اولویت دولت افغانستان است و تاکید کرد که دولت و مردم افغانستان همواره بر برقراری آتش بس پافشاری کرده اند.

صدیقی در حالی می گوید؛ رئیس جمهور آمریکا اعلام آتش بس را به عنوان پیش شرط توافق صلح و آغاز مذاکرات بین الافغانی می داند که طالبان تاکید کرده است که گفت وگوها تنها درباره کاهش خشونت ها جریان دارد.

سخنگوی طالبان اخیراً در بیانیه ای گفته بود که مذاکرات این گروه با آمریکا درباره امضای توافقنامه صلح و چگونگی مراسم آن جریان دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 749

به "افغانستان، آمریکا و طالبان هیچ پیشرفتی درباره کاهش خشونت ها نداشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، آمریکا و طالبان هیچ پیشرفتی درباره کاهش خشونت ها نداشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید