افزایش شتاب واردات واکسن کرونا از هفته آینده ، بستری 1120 بیمار جدید در تهران

به گزارش مجله پیامک، زالی گفت: از شنبه هفته آینده واردات واکسن کرونا به کشور با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.

افزایش شتاب واردات واکسن کرونا از هفته آینده ، بستری 1120 بیمار جدید در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران صبح امروز در مراسم افتتاح اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا که در سرای محله جماران برگزار گشت، اظهار کرد: در حال حاضر واکسیناسیون کرونا در تهران شروع شده است و علاوه بر مراکز بهداشتی از سایر فضا ها به صورت تجمیعی جهت واکسیناسیون استفاده می شود تا با رعایت اصول بهداشتی تزریق واکسن با سرعت بیشتری انجام بگیرد.

او با اشاره به اینکه افراد پس از دریافت واکسن کرونا تا نیم ساعت باید در محل حضور داشته باشند، ادامه داد: در مرکز تجمیعی سرای جماران افراد با طی مسافت کوتاه به محل تزریق واکسن می رسند و فاصله گذاری به خوبی رعایت می شود. در منطقه شمیرانات جمعیت قابل توجهی از افراد بالای 80 سال (حدود 7600 فرد بالای 80 سال) ساکن هستند.

زالی بیان نمود: تا خاتمه امروز پوشش واکسیناسیون در این منطقه به 110 درصد خواهد رسید و علت این عدد آن است که مردم ساکن در مناطق دیگر برای تزریق به این منطقه خواهند آمد.

او در ادامه اظهار کرد: از هفته آینده اردوگاه شهید باهنر هم به فضا های تزریق واکسن اضافه می شود. مردم توجه داشته باشند که سهمیه واکسن افراد بالای 80سال سوخت نخواهد شد. خوشبختانه استقبال خوبی از سامانه سلامت شده است، اما همچنان چهار و نیم میلیون نفر از شهروندان تهرانی اطلاعات خود را در سامانه های سلامت به ثبت نرسانده اند.

14 میلیون تهرانی جزو گروه های پرخطر هستند

فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در تهران گفت: تا خاتمه هفته جاری مراکز واکسیناسیون از فضای خودرویی برای واکسیناسیون استفاده خواهند کرد. کار واکسیناسیون یک اقدام ملی است و همه دستگاه ها در این طرح مشارکت خوبی داشته اند.

او اضافه نمود: از شنبه هفته آینده واردات واکسن کرونا به کشور با شتاب بیشتری شکل می گیرد. حدود یک میلیون و 700 هزار فرد بالای 60 سال در تهران ساکن هستند که 14 میلیون نفر از آن ها جزو افراد پرخطر محسوب می شوند.

زالی بیان نمود: شرایط رنگ بندی تهران هنوز تغییر چندانی نکرده است و با اینکه میزان بستری افت کرده، اما از نظر عملکردی همچنان شرایط قرمز است.

فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در تهران اضافه نمود: رنگ شرایط کرونایی تهران به کندی تغییر می کند. 7600 بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری بودند که 1120 بیمار جدید نیز به این تعداد اضافه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1641

به "افزایش شتاب واردات واکسن کرونا از هفته آینده ، بستری 1120 بیمار جدید در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شتاب واردات واکسن کرونا از هفته آینده ، بستری 1120 بیمار جدید در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید