احتمال بازگشایی استخرها از اواخر خرداد

به گزارش مجله پیامک، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: آماده بازگشایی استخرها از اواخر خرداد هستیم در صورتی که ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان مجوز بازگشایی را به ما بدهد.

احتمال بازگشایی استخرها از اواخر خرداد

رضا گل محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: کلیه فعالیت های ورزش استان تهران و باشگاه های بدنسازی پس از ابلاغیه ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان فعالیت های خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز کردند و ما منتظر هستیم تا این ستاد مجوز بازگشایی استخرهای سربسته را نیز به ما بدهد. در حال حاضر ما آماده بازگشایی استخرها هستیم و هیچ مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: با وجود اینکه باشگاه ها مجوز بازگشایی از ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش در بخش دولتی و خصوصی را دریافت کردند، کارشناسان ما به طور مرتب در ساعات مختلف در این باشگاه ها حضور پیدا می نمایند و اگر باشگاهی پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی دو متر را رعایت نکند پلمب خواهد شد.

گل محمدی افزود: ما از تمام باشگاه ها خواستیم در هر سانس خود ظرفیت 25 درصدی فعالیت خود را رعایت کند تا از نظر رعایت اصول بهداشتی با مشکل روبرو نشویم.

مدیر کل ورزش جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: با توجه به آغاز فصل گرما ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش از اواخر خرداد اجازه بازگشایی استخرهای سر بسته را بدهد تا بیش از این متحمل هزینه های سنگین نشوند. به هر صورت نگهداری این استخرها هزینه های سنگینی دارد و تعطیلی بیش از حد آنها می تواند این هزینه ها را چند برابر کند.

وی درباره دریافت اجاره از اماکن ورزشی پس از بازگشایی آنها اظهار کرد: اجاره اماکن ورزشی در طی ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت بخشیده شده اما از خرداد ماه کلیه اماکن ورزشی باید اجاره پرداخت نمایند. البته ما به دنبال پیگیری تسهیلات و وام برای باشگاه هایی هستیم که از این بیماری دچار خسارت شدند تا بتوانیم بخشی از خسارت های آنها را از این طریق جبران کنیم.

گل محمدی همچنین در پاسخ به این پرسش که بعد از بازگشایی استخرها نرخ افزایش تعرفه آنها در سال جدید چگونه خواهد بود گفت: تعرفه استخرها بر حسب این که خصوصی یا دولتی باشند متفاوت خواهد بود اما ما افزایش نرخ تعرفه سال 99 را تا 15 درصد عنوان کردیم و اگر در جایی بیش از این میزان افزایش نرخ داشته باشند با آنها برخورد قانونی خواهیم داشت.

وی در انتها اضافه نمود: در حال حاضر 11 مکان ورزشی آماده افتتاح و بهره برداری هستند که ما برای افتتاح آنها منتظر هستیم تا ببینیم شرایط این بیماری چه زمانی به حالت عادی برمی شود تا با اجازه وزارت ورزش این اماکن ورزشی را افتتاح کنیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1056

به "احتمال بازگشایی استخرها از اواخر خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشایی استخرها از اواخر خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید