آنچه باید در خصوص سفر به استرالیا در طول این فصل آتشین دانست

به گزارش مجله پیامک، فصل ویرانگر آتش سوزی باعث ایجاد عدم اطمینان در بین مسافران می گردد. کارشناسان توصیه می نمایند بیمه مسافرتی دریافت کنید، خطوط هوایی را آنالیز کنید و قوانین کنسلی هتل ها را آنالیز کنید. از مناطق تحت تأثیر آتش هم اطلاعات دقیق دریافت کنید.

آنچه باید در خصوص سفر به استرالیا در طول این فصل آتشین دانست

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

خبرنگاران - از آنجایی که یکی از بدترین فصل های آتش سوزی در تاریخ استرالیا همچنان مشغول گسترش به بخش هایی از این کشور است ، مقامات از هزاران نفر از ساکنان و گردشگران خواسته اند مناطق آسیب دیده را تخلیه نمایند و دولت گفت که از دارایی های نظامی برای خنثی کردن آتش سوزی ها ، استفاده می نماید.

در حال حاضر ، آتش سوزی ها به طور گسترده ای در ایالت های ویکتوریا ، جایی که ملبورن قرار گرفته است ، در حال گسترش است. نیو ساوت ولز ، جایی که سیدنی است. و استرالیا جنوبی ، جایی که آدلاید است. کشتی ها و هواپیماهای نظامی برای تحویل آب ، غذا و سوخت به شهرهایی که در اثر آتش سوزی ها ارتباطشان قطع شده اند، و همچنین برای نجات کسانی که در معرض خطر هستند مستقر شده اند.

نویسنده استرالیایی، ریچارد فلاناگان هفته گذشته نوشت که میزان وسعت آتش سوزی تقریباً: به اندازه ویرجینیا غربی ، بیش از سه برابر مناطق تخریب شده توسط آتش سوزی های 2018 در کالیفرنیا و شش برابر آتش سوزی های 2019 در آمازونیا است.

در ادامه به آنچه در خصوص آتش سوزی ها و چگونگی تأثیر آنها در سفرهای آینده به بخش هایی از استرالیا می دانیم می پردازیم.

آتش سوزی ها دقیقا در کدام مناطق قرار دارند و آن ها چقدر خطرناک هستند؟

از ماه سپتامبر ، این آتش سوزی میلیون ها هکتار در سراسر استرالیا را به آتش کشیده است. ایالت نیو ساوت ولز بیشترین آسیب را دیده است. در ایالت ویکتوریا نیز آتش سوزی چشمگیری دیده شده است. تا به امروز حداقل 23 نفر جان باخته اند ، بیش از 1500 خانه ویران شده و هزاران حیوان کشته شده اند.

هر دو ویکتوریا و ولز جنوبی جنوبی این هفته شرایط اضطراری گفتند؛ روز آدینه ، مقامات گفته اند که شرایط این هفته بدتر خواهد شد و از مردم خواهان تخلیه منازل شده اند.

سرویس آتش نشانی محلی نیو ساوت ولز روز پنجشنبه گفت: اگر در حال گذران تعطیلات سواحل جنوبی ، به ویژه نواحی عمومی از خلیج Batemans تا مرز ویکتوریا هستید، باید قبل از این شنبه آنجا را ترک کنید.

ورود مردم به جزیره کانگوروها، که در سواحل جنوبی استرالیا قرار گرفته است، جایی که آتش سوزی های گسترده ای در آن رخ داده٬ ممنوع شده است. این جزیره مقصدی محبوب برای گردشگران استرالیایی و خارجی به شمار می رفته است.

چه چیزی باعث این آتش سوزی ها می گردد؟

آتش سوزی و شرایطی که باعث ایجاد آن ها می گردد، از جمله گرما و خشکسالی ، برای استرالیایی ها جدید نیستند، اما در این فصل به اوج خود رسیده است. درجه حرارت بالا و وزش باد شدید، همراه با خشکسالی طولانی و رطوبت کم در خاک ، باعث آتش سوزی شدید شده است. استرالیا در ماه دسامبر گرم ترین روز خود را ثبت کرد و میانگین اوج 107.4 درجه فارنهایت یا 41.9 درجه سانتیگراد بود.

گرگ مولینز ، رئیس سابق آتش نشانی نیو ساوت ولز گفت: از ابتدای ماه آوریل او و 22 نفر دیگر از کارگران سابق آتش نشانی و امداد و نجات سعی کردند به نخست وزیر اسکات موریسون هشدار دهند که این فصل آتش سوزی بسیار فاجعه بار خواهد بود و تهیه هواپیماهای اطفا حریق بیشتر عاقلانه است. مولینز گفت، روسای آتش نشانی نتوانسته اند با نخست وزیر جلسه ای تنظیم نمایند.

آیا شهرهای بزرگ از جمله سیدنی و ملبورن از آتش سوزی در امان هستند؟

اگرچه این آتش سوزی سیدنی یا ملبورن را ویران ننموده است و بیشتر آنها در مناطق روستایی بوده است ، اما دود و خاکستر به حومه ساحلی بیش از 50 مایل دورتر رسیده اند و باعث شده کیفیت هوا به شدت کاهش یابد.

سوختن بوته ها باعث ایجاد آلودگی سمی و دود خفگی شده است و باعث شده تا شاخص کیفیت هوا در ویکتوریا به بیش از 999 برسد. هر شاخص کیفیت هوا بیش از 200 برای سلامتی خطرناک محسوب می گردد. در سیدنی بسیاری از روزها دود سنگین باعث شده آسمان تغییر رنگ پیدا کند و کیفیت هوا در بعضی مواقع جزء بدترین نقاط دنیا بوده است. در کانبرا، پایتخت کشور، رتبه بندی کیفیت هوا بیش از 340 بود که باعث شد بعضی از مشاغل در روز دوشنبه تعطیل باقی بمانند. در مقایسه کیفیت هوا رتبه پکن در این روزها 170 بود است.

انجمن پزشکی استرالیا به افرادی که به سیگار حساس هستند و کسانی که از نظر قلبی و ریه از قبل مشکل داشته اند، هشدار داد که در حین آتش سوزی مراقبت های بیشتری انجام دهند. در ملبورن ، مردم برای خرید ماسک های دود P2 و N95 هجوم برده اند. افرادی که به استرالیا سفر می نمایند باید از قبل این ماسک ها را تهیه نمایند.

اگر قصد دارم در چند هفته آینده به یکی از مناطق آسیب دیده استرالیا سفر کنم ، چه کاری باید انجام دهم؟

مقامات سفارت آمریکا روز پنجشنبه گفتند که گردشگران ساحل جنوبی نیو ساوت ولز باید به دلیل خطر آتش سوزی شدید از آنجا خارج شوند.

فیلیپا هریسون ، مدیر اجرایی گردشگری استرالیا گفت: در حالی که آتش سوزی همچنان به بخش هایی از استرالیا آسیب می زند ، بسیاری از مناطق نیز وجود دارند که تحت تأثیر قرار نگرفته اند و بیشتر مشاغل گردشگری باز هستند. این موضوع از هر زمانی مهم تر است که ما به بخش گردشگری کشور بپردازیم قبل از اینکه بیشتر از این تحت تاثیر قرار گیرد.

لازم به یادآوری است که استرالیا یک کشور بزرگ است و بخش های زیادی وجود دارد که آتش سوزی های فعلی تحت تأثیر آن نیستند. حتی با وقوع آتش سوزی در فاصله دور در نیو ساوت ولز و ویکتوریا، بسیاری از مردم هنوز هم به طور معمول کار می نمایند. مردم مجبور نیستند سفرها را به طور کامل لغو نمایند و حتی افرادی که از روزها قبل به آن نواحی سفر نموده اند مجبور به ترک کشور نیستند.

در حال حاضر هیچ آتش سوزی در سرزمین های شمالی ، مانند Uluru وجود ندارد، اما مقداری آتش سوزی در تاسمانی و غرب استرالیا و Perth وجود دارد، اما هر سه منطقه هنوز کاملا ایمن در نظر گرفته شده اند.

اگر بخواهم سفر خود را لغو کنم ، آیا شرکت های هواپیمایی به من بازپرداخت می دهند؟

اگر در حال مسافرت به مناطق تحت تاثیر آتش سوزی هستید، احتمالا می توانید بازپرداخت دریافت کنید و یا امکان تغییر زمان را دارید. با این حال ، اگر می خواهید که سفر به بخشی از کشور را که آتش سوزی در آن وجود ندارد و یا تخلیه اعلام نشده است ، لغو کنید ، بهتر است با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید.

شرکت های هواپیمایی از جمله Qantas ، Virgin Australia Air New Zealand و Hawaiian Airlines اعلام نموده اند آتش سوزی ها را به طور مرتب تحت نظر دارند، و در حال حاضر پروازها طبق معمول در حال اجرا هستند.

شرکت هواپیمایی ویرجین ایرلاینز نیز گفت که از دریافت هزینه برای مسافرانی که احتیاج به تغییر پرواز داشته باشند چشم پوشی می نماید.

آیا بیمه مسافرتی٬ آتش سوزی مرتبط با بوته ها را پوشش می دهد؟

همه بیمه ها بلایای طبیعی را پوشش نمی دهند ، بنابراین با دقت خواندن موارد بیمه امری بسیار مهم است.

مگان Moncrief مدیر ارشد بازاریابی از Squaremouth.com ، سایت مقایسه بیمه سفر گفت: اگر مسافران در بیمه خود سیاست لغو در محل را داشته باشند، سفر آن ها باید به طور قابل توجه تحت تأثیر آتش سوزی باشد تا بتوانند سفر خود را لغو و بازپرداخت دریافت نمایند٬ که شامل٬ مقصد غیر قابل سکونت یا تحت تخلیه اجباری است.

منبع : nytimes

منبع: چمدان
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 669

به "آنچه باید در خصوص سفر به استرالیا در طول این فصل آتشین دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه باید در خصوص سفر به استرالیا در طول این فصل آتشین دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید