آماری که استقلال را نگران می نماید، فقط یک برد برای آبیها در 7 بازی

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران، برخورد استقلال و سپاهان در جام حذفی یکی از جذابیت های جام شگفتی هاست. جامی که در آن اولین شکست، آخرین شکست است و در انتهای این جام تیمی جام را بالای سر می برد که هرگز طعم شکست را نچشد.

آماری که استقلال را نگران می نماید، فقط یک برد برای آبیها در 7 بازی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

این اولین بار نیست که استقلال و سپاهان در جام حذفی مقابل هم قرار می گیرند. این اتفاق در گذشته 4 بار تکرار شده و دو تیم برای پنجمین بار در تاریخ این ملاقاتها حریف یکدیگر می شوند که این هشتمین بازی آنها می باشد.(چند بازی رفت و برگشت برگزار گردید)

اولین تقابل؛ تنها پیروزی استقلال

اولین بازی دو تیم در جام حذفی به سال 81 باز می گردد. دو تیم در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند و در ملاقات رفت که در استادیوم 22 بهمن اصفهان برگزار گردید، سپاهان با نتیجه 4 بر 2 استقلال را شکست داد. در آن بازی احمد مومن زاده و فراز فاطمی برای استقلال گلزنی کردند و گلهای سپاهان توسط محمود کریمی و لئون استپانیان (3 گل) به ثمر رسید.

در این بازی پر برخورد و پر حاشیه که در تاریخ 81/3/17 برگزار گردید، یک بازیکن سپاهان و 2 بازیکن تیم استقلال از زمین اخراج شدند. محمد بصیرت در دقیقه 45، محمد خرمگاه در دقیقه 49 و سهراب بختیاری زاده در دقیقه 85 کارت قرمز گرفتند تا 3 بازیکن اخراجی این میدان باشند.

بازی برگشت دو تیم 4 روز بعد در استادیوم تختی تهران برگزار گردید که در آن بازی استقلال با نتیجه 3 بر یک میهمانش را شکست داد تا بازی در مجموع 5-5 مساوی گردد و آبیها به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف به مرحله بعدی صعود نمایند. یدالله اکبری از روی نقطه پنالتی، احمد مومن زاده و فراز فاطمی برای استقلال گلزنی کردند. تک گل سپاهان نیز توسط ادموند بزیک به ثمر رسید.

دومین تقابل؛ دبل سپاهان

دومین تقابل دو تیم در جام های حذفی درست یک فصل بعد و در مرحله یک هشتم نهایی بود. استقلال و سپاهان در تاریخ 81/11/27 در استادیوم نقش دنیا و در بازی رفت با هم ملاقات کردند که آن بازی با 2 گل ناصر فرشباف و یک گل مهدی سید صالحی با نتیجه 3 بر صفر به سود تیم سپاهان به انتها رسید.

در ملاقات برگشت که در تاریخ 82/2/25 برگزار گردید، باز هم سپاهان پیروز شد. طلایی پوشان در استادیوم تختی توانستند با تک گل مهدی سید صالحی میزبان شان را شکست داده تا در مجموع 4 بر صفر به پیروزی رسیده و به مرحله بعدی راه یابند. این بازی نیز دو اخراجی داشت و در دقیقه 87 سیروس دین محمدی از استقلال و سهیل کرمی از سپاهان از داور کارت قرمز گرفتند.

سومین تقابل؛ دبل سپاهان در فینال

سومین تقابل دو تیم در فینال جام حذفی فصل 83-82 بود که سپاهان در هر دو بازی رفت و برگشت با نتایج 3 بر 2 و 2 بر صفر استقلال را شکست داد تا به مقام قهرمانی برسد.

بازی رفت دو تیم در تاریخ 83/4/12 در استادیوم نقش دنیا برگزار گردید که سپاهان با 3 گل لئون استپانیان، مرتضی هاشم زاده و محمد خرمگاه (گل به خودی) برابر دو گل یدالله اکبری و رضا عنایتی به پیروزی رسید.

در بازی برگشت نیز این سپاهان بود که در 83/4/17 در استادیوم آزادی با دو گل مهدی سید صالحی آبی پوشان را شکست داد تا در مجموع با نتیجه 5 بر 2 پیروز شده و قهرمان گردد.

چهارمین تقابل؛ ضربات پنالتی

چهارمین تقابل دو تیم در جام های حذفی به سال 92 باز می گردد. دو تیم در تک بازی مرحله نیمه نهایی در تاریخ 92/10/1 در استادیوم آزادی با هم ملاقات کردند که این بازی با گلهای فرزاد حاتمی برای استقلال و محمدرضا خلعتبری برای سپاهان با نتیجه مساوی یک - یک به انتها رسید و در ضربات پنالتی سپاهان با نتیجه 5 بر 4 استقلال را شکست داد.

در این بازی هم از هر تیم یک بازیکن اخراج شد. فرشید طالبی در دقیقه 25 از سپاهان و خسرو حیدری در دقیقه 63 از استقلال از تیم های خود اخراج شدند تا بازی با 20 بازیکن به انتها برسد.

7 بازی و یک برد برای استقلال

از مجموع 7 ملاقات گذشته دو تیم، استقلال تنها یکبار مقابل حریفش پیروز شده که آن هم به دومین بازی در اولین تقابل شان باز می گردد. آبی پوشان با همان تک پیروزی به مرحله بعدی راه یافتند و در نهایت نیز قهرمان شدند.

یکبار ملاقات دو تیم در وقت های معمول و اضافه مساوی شده تا ضربات پنالتی تکلیف تیم پیروز را معین کند که در آن بازی هم سپاهان به پیروزی رسیده است. در 5 بازی دیگر این تیم سپاهان بوده که در زمین استقلال را شکست داده تا آمار بازیهای دو تیم در جام های حذفی با اختلاف زیاد به سود سپاهان باشد.

آمارهای خطی:

پیروزی های استقلال؛ یک

پیروزی های سپاهان؛ 6

گل های زده استقلال؛ 8

گل های زده سپاها؛ 15

بهترین گلزن استقلال؛ فراز فاطمی و احمد مومن زاده (2 گل)

بهترین گلزن سپاهان؛ مهدی سید صالحی و لئون استپانیان (4 گل)

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 625

به "آماری که استقلال را نگران می نماید، فقط یک برد برای آبیها در 7 بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماری که استقلال را نگران می نماید، فقط یک برد برای آبیها در 7 بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید