آلودگی سواحل هند با کف های سفید سمی

به گزارش مجله پیامک، کف سفید خطرناک برای چهارمین روز متوالی سطح منطقه ای از معروف ترین سواحل هند در چنای را پوشانده و این کشور را با خطر جدیدی از آلودگی روبرو کرده است.

آلودگی سواحل هند با کف های سفید سمی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، با وجود بوی زننده این کف و هشداری که به ماهی گیران برای نزدیک نشدن به دریا داده شده است، بسیاری از بچه ها هندی برای بازی و دریافت عکس سلفی با این کف سفید به ساحل مارینا هجوم برده اند.

پزشکان هشدار داده اند که این کف سفید ممکن است مسائل پوستی ایجاد کند. کف های سفید هر ساله در فصل موسمی تشکیل می شود اما امسال این شرایط شدیدتر بوده است.

هیئت کنترل آلودگی تامیل نادو اعلام کرده که در حال تجزیه و تحلیل نمونه هایی از این کف است که چندین کیلومتر در ساحل پخش شده است.

یکی از محققان مرکز ملی تحقیقات ساحلی در چنای، با بیان این که در سال های اخیر شاهد رشد بسیار توده های کف در سواحل بوده است، اظهار داشته که این کف ها به طور حتم برای مردم خطرناک و مضر است اما متاسفانه مردم از این خطرات آگاهی نداشته و برای دریافت عکس به سمت سواحل هجوم می برند.

مقامات هند هم چنین با توجه به احتمال تکرار حادثه سال 2017 میلادی که هزاران ماهی در اثر آلودگی این کف ها در سواحل تلف شدند، در حالت آماده باش قرار دارند.

ماهی گیران محلی نیز با اشاره به کاهش شدید فروش صیدهای خود اعلام کرده اند که مردم حاضر به خریداری ماهی ها نبوده و تصور بر این است که ماهی ها نیز به این کف ها آلوده شده اند.

ساحل مارینا بیش از یک قرن محور زندگی چنای بوده است.

کارشناسان باران های شدید روزهای اخیر را که موجب انتقال فسفات و فاضلاب تصفیه نشده به دریا شده است، عامل این آلودگی ها می دانند. بیشتر این کف ها از باقی مانده مواد شوینده موجود در فاضلاب نشات گرفته که با دیگر پسماندها ترکیب می شود.

طبق اعلام محققان هندی، تنها 40 درصد فاضلاب در چنای و سایر شهرهای بزرگ تحت تصفیه مناسب قرار می گیرد و بقیه آن به دریاها جاری شده و باعث وقوع چنین اتفاقاتی می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 612

به "آلودگی سواحل هند با کف های سفید سمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی سواحل هند با کف های سفید سمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید