گسترش حضور شرکت های ایرانی در بازار عمان

به گزارش مجله پیامک، سیدعلی اعتدالی گفت: دوﻟﺖ ﻋﻤﺎن ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﻓﺰاﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاری داخلی و خارجی در ﺑﺨﺶ ﻫﺎی ﻏﻴﺮنفتی ﻛﺸﻮر شرایطی ﻓﺮاﻫﻢ ﻛﺮده ﻛﻪ اﻧﮕﻴﺰه ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران ﺑﺮای ﺣﻀﻮر در اﻳﻦ ﺑﺴﺘﺮ اﻗﺘﺼﺎدی ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺷﻮد. بر این اساس، برای نخستین بار در این دوره، برنامه ریزی های گسترده ای برای توسعه بخش خصوصی ایران در بازار تجاری عمان صورت گرفته است و شرکت های ایرانی می توانند پس از حضور در این رویداد ملی در کشور مسقط، نسبت به تثبیت و توسعه بازار جمهوری اسلامی ایران با زمینه بهتری حضور یابند.

گسترش حضور شرکت های ایرانی در بازار عمان

با تورهای عمان زمستان 99 از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط روابط تجاری و مالی ایران و عمان و طرحی که دوﻟﺖ ﻋﻤﺎن اراﺋﻪ ﻧﻤﻮده اﺳﺖ که ﺗﺎ ﺳﺎل 2020 ﻣﻴﻼدی، اﻗﺘﺼﺎد ﻋﻤﺎن به اﻗﺘﺼﺎدی ﻛﺎﻣﻼ ﻏﻴﺮنفتی ﺑﺪل گردد و درآﻣﺪ ﺻﻨﺎﻳﻊ نفتی ﺟﺎی ﺧﻮد را ﺑﻪ دﻳﮕﺮ ﺻﻨﺎﻳﻊ ﺧﻮاﻫﺪ داد، این نمایشگاه فرصتی برای توسعه روابط صنعتی و صادراتی دو کشور خواهد بود.

اعتدالی با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در عمان توضیح داد: صنایع خودرویی، خدماتی، صنایع غذایی، صنایع زیرساختی و صنعتی و واحدهای تولیدی بزرگی در این دوره حضور یافته اند که باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، انجام دیدار های تخصصی و گسترده ای در این راستا در حال تنظیم است.

وی ادامه داد: نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عمان، از ششم تا دهم بهمن ماه امسال در مسقط برگزار می گردد و این نمایشگاه قرار است فرصت های لازم را برای ارائه خدمات سرمایه گذاری، امور بازرگانی و تولیدی، کالاهای مصرفی، خدمات بانکداری و بیمه، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری و صنایع دستی و توانمندی های صادراتی کشور فراهم کند.

وی گفت: این نمایشگاه با هدف فعالیت مشترک شرکت های ایرانی برای به دست آوردن سهمی از بازار کالا و خدمات عمان در پایتخت این کشور عربی برگزار می گردد، این در حالی است که دی ماه سال گذشته شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از دولت، نمایشگاه اختصاصی در مسقط پایتخت عمان برگزار نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 779

به "گسترش حضور شرکت های ایرانی در بازار عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش حضور شرکت های ایرانی در بازار عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید