کرونا ، 110 هزار کشته در اروپا؛ تلفات اسپانیا به 22 هزار نفر نزدیک شد

به گزارش مجله پیامک، شمار قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا در حالی به 22 هزار نفر نزدیک شده که شمار ابتلای روزانه بعد از یک کاهش چشمگیر، مجددا رو به افزایش گذاشته است.

کرونا ، 110 هزار کشته در اروپا؛ تلفات اسپانیا به 22 هزار نفر نزدیک شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آمار منتشر شده از سوی نهادهای درمانی اسپانیا و بلژیک نشان می دهد که نمودار نزولی ابتلای روزانه به ویروس کووید19 در این کشورها تا حدی کنترل شده است.

خبرگزاری فرانسه امروز (چهارشنبه) گزارش داد که بر اساس آمار جمع آوری نموده از کشورهای اروپایی، 110 هزار مورد از فوتی ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در قاره اروپا اتفاق افتاده است.

به نوشته این خبرگزاری، دولت آلمان نیز مجوز اجرای آزمایش های بالینی اولین واکسن تولیدی خود برای این بیماری را صادر کرد.

وزارت بهداشت اسپانیا - که در رتبه دوم کشورهای آلوده به ویروس کرونا در دنیا است - در بیانیه ای اظهار داشت که طی بیست وچهار ساعت گذشته 4211 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

افزایش حدود 200 نفری این آمار در مقایسه با روز گذشته در حالی است که شمار مبتلایان روزانه در این کشور روز سه شنبه برای اولین بار در چند هفته اخیر کمتر از 4000 نفر اعلام شده بود.

بر اساس آمار قرار گرفته روی وبگاه مؤسسه درمانی کارلس سوم، همچنین از روز گذشته تا کنون 435 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که نسبت به دیروز شاهد افزایش جزئی است.

با احتساب آمار جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به 208389 نفر و تعداد قربانیان آن نیز به 21717 تن افزایش یافت.

سرویس سلامت عمومی فدرال بلژیک نیز گزارش داد طی بیست وچهار ساعت گذشته، 933 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و برای دومین روز متوالی در یک هفته اخیر این رقم به زیر هزار نفر کاهش پیدا نموده است.

به نوشته وبگاه روزنامه براسل تایمز، همچنین از روز گذشته تا کنون 266 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در بلژیک جان خود را از دست داده اند که نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در بلژیک به 41889 نفر و شمار قربانیان آن نیز به 6262 نفر افزایش یافت.

اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس نیز گزارش داد شمار مبتلایان در این کشور به رقم 28063 نفر رسیده است.

به نوشته وبگاه تریبون دو ژنو تعداد کل بیمارانی که بر اثر ابتلا به این ویروس در سوئیس جان خود را از دست داده اند به 1478 نفر افزایش پیدا نموده است.

برآوردهای وبگاه وُرلداُمتر نشان می دهد تعداد کسانی که در دنیا به این بیماری مبتلا شده اند از دو و نیم میلیون نفر گذشته که سهم قاره اروپا از این میان، بیش از 1 میلیون نفر یعنی حدود نیمی از تعداد کل مبتلایان در دنیا است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 952

به "کرونا ، 110 هزار کشته در اروپا؛ تلفات اسپانیا به 22 هزار نفر نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، 110 هزار کشته در اروپا؛ تلفات اسپانیا به 22 هزار نفر نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید