پیشنهاد استقلال را قبول نکردم، بیرانوند خودش را اصلاح کند

به گزارش مجله پیامک، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا زنوزی گفت: مالک اصلی تراکتور، طرفداران پرشورش هستند. بنده به عنوان نماینده طرفداران کارهای تراکتور را انجام می دهم تا این باشگاه را به صندلی اصلی خود برسانیم و با سوددهی آنرا در بورس عرضه کنیم. باشگاهداری در ایران ورشکسته است و دلیلش هم مدیریت دولتی است. نتوانستند از امکانات دولتی استفاده نمایند.

پیشنهاد استقلال را قبول نکردم، بیرانوند خودش را اصلاح کند

از جیب 80 میلیون نفر برای بعضی باشگاه ها استفاده می کنیم

وی ادامه داد: داریم از جیب 80 میلیون نفر برای یکسری باشگاه ها استفاده می کنیم و سوء مدیریتش هم برای ما است. به خاطر همین نمی توانیم در میادین بین المللی بدرخشیم.

پیشنهاد استقلال را قبول نکردم

مالک باشگاه تراکتور درباره عدم واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تاکید نمود: زمان آقای سعیدلو (رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی) پیشنهاد حضورم در استقلال را دادند که قبول نکردم. آن زمان گفتم باشگاه گسترش را دارم و اگر قرار است در تیم های پرتماشاگر باشم، اولویت اول و آخرم تراکتور است. من از سال 75 در فوتبال و فوتسال هستم. شاید این ایراد باشد که فلانی ورزشی نیست. ورزشکار قرار است خوب ورزش کند. به ندرت پیدا می گردد ورزشکاری در حوزه بیزنس هم بتواند پیروز باشد.

80 درصد مالکان و مدیران باشگاه های جهان بیزنس من هستند

زنوزی یادآور شد: باشگاه های پیروز جهان را نگاه کنید. صاحب و مدیر ارشد کدام یک ورزشی بوده اند؟ شاید 80 درصد مالکان باشگاه های بزرگ بیزنس من هایی هستند که باشگاه ها را سودده نموده اند. منچستریونایتد سالانه بیشترین سود را دارد و سهامش در بورس است. باشگاه آدم حرفه ای خودش را می خواهد تا از فوتبال پول در بیاورد.

یکسری تیم ها آپارتاید رسانه دارند؛ ذهنیت ها در صدا و سیما هم رنگی است

وی تاکید نمود: از شرایط تراکتور خیلی راضی هستم. شاید ما رسانه نداشته باشیم. یکسری تیم ها آپارتاید رسانه ای ایجاد نموده اند! همه کار می نمایند تا دو، سه تیم نتیجه بگیرند. ذهنیت ها رنگی است. در صدا و سیما هم همینطور است. وقتی فلان مجری می گوید فلان باشگاه با تیم ما بازی دارد باید چه کار کنیم؟ شاید یکبار اشتباه لپی باشد؛ در حالی که چندبار تکرار شده است.

مالک باشگاه تراکتور در شرح بیشتر این موضوع گفت: از تاریخی که به تراکتور آمده ام، تغییرات زیادی ایجاد شده است. در بازی هفته گذشته با پرسپولیس نگاه کنید که چقدر شرایط بهتر شده است. در فوتبال عوامل بیرونی هم در پیروزیت من تاثیرگذار است.

چرا نمی گفتند سن مربی استقلال و پرسپولیس بالا است؟

زنوزی در مورد اینکه گفته می گردد سن مصطفی دنیزلی بالا است، یادآور شد: وقتی به ما می رسد این چیزها برجسته می گردد ولی وقتی در تیم های دیگر است می گویند تجربه و سن بالا خوب است! چرا این بحث سال گذشته برای استقلال (وینفرد شفر) نبود؟ چرا سال جاری برای پرسپولیس (کالدرون) نیست؟

راضیم تراکتور را لاکچری می بینند!

مالک تراکتور اظهار کرد: بازیکن با کیفیت آورده ایم ولی با قیمت خوب. این هنر بیزنس من است که ارزان بیاورد و گران بفروشد! این راضی نماینده است که تراکتور را لاکچری می بینند ولی ریال به ریال هزینه در تراکتور حساب و کتاب دارد. هنر من این است که گران را ارزان بخرم و گران بفروشم!

دلالی در تراکتور را رد نمی کنم

وی گفت: در رسانه ها می خوانم که در تراکتور دلالی وجود دارد. دلالی در باشگاهی می تواند باشد که نظارتی نیست و فقط هزینه می نماید. یک تاجر همواره دنبال دلالی است که برایش ارزان بخرد. من دلالی را رد نمی کنم. من هم در باشگاه دلال می فرستم تا ببینند قیمت بازیکن را چقدر می توانند پایین بیاورند. دلال نمی تواند از جیب من بزند چون برای هر ریال این پول زحمت کشیده ام. نمی گذارم کسی از جیبم اضافه برداشت کند. این دلال ها به نفع باشگاه خصوصی کار می نمایند. در باشگاه های غیر خصوصی دلال ها هزینه ها را بالا می برند چون از جیب خودشان هزینه نمی نمایند.

هرکسی بخواهد ماشین سازی را واگذار می کنم

زنوزی درباره مالکیت مشترک تراکتور و ماشین سازی و ایراد قانونی این موضوع اظهار کرد: هرکسی بخواهد بیاید تا ماشین سازی را واگذار کنم. من فقط تیم را نگه داشته ام تا لیگ لطمه نخورد. قدمت ماشین سازی از تراکتور هم بیشتر است.

مگر صد درصد ملت ایران طرفدار استقلال و پرسپولیس هستند؟

وی درباره مشکل مالکیت مشترک توضیح داد: اینها بیشتر فراوری رسانه ها است. وزارت ورزش و وزارت صنایع هم هر کدام دو تیم دارند. همه چیز ما به همه چیزمان می خورد با این تفاوت که آنها نمی خواهند تیمشان را واگذار نمایند ولی ما می خواهیم واگذار کنیم. آنها یکسری امکاناتی دارند که ما نداریم. مگر استقلال و پرسپولیس صد درصد ملت ایران طرفدارش هستند که صد درصد ملت ایران باید هزینه هایش را پرداخت نمایند؟ به هواداران استقلال و پرسپولیس هم ظلم می گردد. من برای تیمم هزینه مدیریت شده انجام می دهم ولی آنها نمی توانند بازیکن با کیفیت و با قیمت مناسب بیاورند. ضربه اش را هواداران می خورند.

چرا صدا و سیما بازی های تراکتور را پخش نمی نماید؟

مالک باشگاه تراکتور یادآور شد: از صدا و سیما گلایه دارم. به درآمد این سازمان کاری ندارم. ما می توانیم حتی بدون دریافت حق پخش از صدا و سیما فوتبال ایران را مالی کنیم. ولی هواداران می پرسند چرا صدا و سیما در پخش زنده تلویزیونی تفاوت قائل می گردد؟ سال گذشته تراکتور پرتماشاگرترین تیم لیگ بود.

برای اولین بار از بانوان دعوت کردیم

زنوزی که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، درباره بلیت فروشی در لیگ گفت: به عنوان لیدر باشگاه های خصوصی یکسری کارها انجام داده ایم. هفته گذشته خودمان بلیت ها را فروختیم و مسئولان خوب ورزشگاه را مدیریت کردند. همه همکاری کردند و اتفاق خوبی افتاد. حدود 80 هزار نفر به ورزشگاه رفتند. 50 هزار بلیت را اینترنتی فروختیم. 10 یا 15 هزار بلیت هم در ورزشگاه به صورت کارتی فروش رفت. دارد کارهای خوبی توسط باشگاه تراکتور انجام می دهد. برای اولین بار در مراسم رونمایی از لباس تیم هم از بانوان دعوت کردیم.

آدنادمیر ترکیه مثل پرسپولیس محروم می گردد

وی درباره شکایت تراکتور از لی اروین و استوکس گفت: بخش حقوقی باشگاه پیگیر است. استوکس به آدنادمیر باشگاه ترکیه ای رفته است. فکر می کنم اتفاقی که سر پرسپولیس آمد سر این باشگاه ترکیه ای هم بیاید و پنجره جابجایی این باشگاه بسته گردد. پرونده اروین را هم پیگیر هستیم.

تراکتور 30 میلیون طرفدار دارد!

مالک تراکتور درباره دخل و خرج باشگاه تراکتور و اینکه هزینه ها و درآمدها با هم نمی خواند، اظهار کرد: می خواهیم باشگاه را به صندلی اصلی اش برسانیم. رهبر انقلاب چندبار فرمود آذربایجان سر ایران است. ما هم می خواهیم در حوزه فرهنگ، اقتصاد و ورزش تراکتور این بحث را به انتها برسانیم. در بخش مالی بدون حق پخش، پول پیراهن و بلیت فوتبالمان مالی است ولی ما نتوانستیم بهره برداری کنیم. یکسری شرکت ها در حاشیه هستند که از کنار فوتبال بهره برداری زیادی می برند در حالی که تمام هزینه های فوتبال برای باشگاه است. تراکتور 30 میلیون طرفدار دارد که عاشق تراکتور هستند. روزی که سهام تراکتور را خریدم گفتم باشگاه باید برنامه مالی داشته باشد تا به هوادارانش یاری کند. یک نرم افزار طراحی نموده ایم که هواداران عضو شوند و با تخفیف هایی که هست به تماشاگران یاری کنیم. طرفدار ما باید از طرفدار بودنش راضی باشد نه اینکه هزینه بدهد. ما دست در جیب طرفدار نموده ایم که یاری کند. کجای جهان اینطور است؟ باید خدماتی به طرفدار بدهیم که به نفعش باشد.

هواداران استقلال و پرسپولیس هم مثل هواداران تراکتور لایق بهترین ها هستند، لیاقت هواداران استقلال و پرسپولیس خیلی بیشتر از این است ولی متاسفانه بعضی مدیریت ها در این دو باشگاه به گونه ای بوده که به هواداران استقلال و پرسپولیس هم لطمه خورده است.

ایران 40 میلیون تُرک دارد

زنوزی در مورد اینکه بر چه مبنایی می گوید تراکتور 30 میلیون طرفدار دارد؟ گفت: تهران چند میلیون جمعیت و چه تعداد تُرک و آذری دارد؟ 70 و 80 درصد ترک ها و آذری ها تماشاگران تراکتوری هستند. ایران حداقل 40 میلیون ترک دارد! وقتی تراکتور در تهران بازی دارد و 50 درصد ورزشگاه تراکتوری هستند دیگر خودتان قضاوت کنید. هر جای ایران می رویم میزبان هستیم نه میهمان.

هشت سال به فدراسیون سرویس دادم اما یک تشکر هم نکردند

وی درباره اینکه گفته می گردد تراکتور لباس هایش را از فدراسیون فوتبال گرفته است، توضیح داد: حدود هشت سال به فدراسیون فوتبال سرویس دادم. وظیفه ام بود و به خاطر کشورم هواپیمای رایگان برای سفرهای تیم ملی گذاشتم ولی یک تقدیر و تشکر خشک و خالی هم نکردند. حتی در رسانه ها خبر زدند دارند با هواپیمای تیم ملی مسافرکشی می نمایند در حالی که این هواپیما برای خودمان بود؛ حالا فدراسیون بیاید به ما لباس بدهد؟ ما با یک برند قرارداد بسته ایم و حالا اسم باشگاه تراکتور هم در سایت این برند هست.

واکنش به قرارداد دلاری با بازیکنان تراکتور

مالک تراکتور درباره اینکه گفته می گردد با بعضی از بازیکنان داخلی تیمش قرارداد ارزی بسته است، یادآور شد: بروند قراردادها را نگاه نمایند؛ کاری ندارد. سال جاری رشید مظاهری را به تیم آوردیم که یکی از مدیران سابق استقلال حرفهایی را زد و مظاهری جوابش را داد. من دارم از جیبم هزینه می کنم و می دانم چقدر خرج کنم. قیمت را کسانی بالا می برند که از جیبشان هزینه نمی نمایند بلکه از جیب تمام ملت هزینه می نمایند. حتی تحملش را هم ندارند و در رسانه ها شایعاتی ایجاد می نمایند. درباره بنده هم شایعاتی ساختند. فوتبال حاشیه های خاص خودش را دارد. تراکتور هم حاشیه خودش را دارد. در این 20 سال سعی کردم خودم را در رسانه ها مطرح نکنم. پارسال چون سال اول تراکتور بود یک مقدار بیشتر پای کار بودم و دیدم همه دارند به یکدیگر حمله می نمایند ولی سال جاری یک مقدار عقب تر رفته ام.

بیرانوند باید خودش را اصلاح کند

زنوزی در پاسخ به سئوالی مبنی بر شکایت باشگاه تراکتور از علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس، گفت: بیرانوند یکی از بزرگترین دروازه بان های فوتبال ایران است ولی باید از نظر اخلاقی خودش را اصلاح کند. فیلم های سال گذشته بازی در تبریز و حرکاتی که بیرانوند انجام داده، موجود است. بازیکن باید با هواداران مودبانه برخورد کند.

زورم به فدراسیون فوتبال نمی رسد

وی اضافه نمود: نمی دانم دلایل فدراسیون چیست که برای بازیکنان بعضی تیم های خاص حریم هایی را گذاشته اند. پارسال شکایت کردیم؛ سال جاری هم شکایت کردیم ولی ترتیب اثر ندادند. به شکایتمان درباره پدیده، پرسپولیس و سپیدرود هم رسیدگی نشد. اینها در فدراسیون مسکوت مانده است. همه را با اسناد و مدارک داده ایم. زورم به آنجا نمی رسد. ما کوشش خودمان را می کنیم ولی نمره را باید یک نفر دیگر بدهد!

مالک باشگاه تراکتور در انتها اظهار داشت که این باشگاه کار راه اندازی تیم والیبال را هم دنبال می نماید البته بعد از روبراه شدن شرایط تیمداری در فوتبال.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 342

به "پیشنهاد استقلال را قبول نکردم، بیرانوند خودش را اصلاح کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد استقلال را قبول نکردم، بیرانوند خودش را اصلاح کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید