واکنش اسکوچیچ به نقدها درباره انتخاب او و مقایسه با کی روش ، فدراسیون بداند با یک مربی صادق روبرو است

به گزارش مجله پیامک، اولین نشست خبری سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.

واکنش اسکوچیچ به نقدها درباره انتخاب او و مقایسه با کی روش ، فدراسیون بداند با یک مربی صادق روبرو است

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،دراگان اسکوچیچ در آغاز نخستین نشست خبری خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: انتخاب بنده به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است. فکر می کنم اولین بار است که یک مربی خارجی بعد از پنج سال حضور در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می گردد و این مساله بار مسئولیت را بر دوش من بیشتر می نماید.

سرمربی تیم ملی ایران یادآور شد: در خصوص موقعیت تیم ملی اگر بخواهم صحبت کنم، باید بگویم که در بازی های انتخابی جام جهانی 2022 شاید تیم ملی در جهت درستی قرار نگرفت. بنده اینجا هستم که با تمام انرژی مثبت و دانش و تجربه خودم در راستای موفقیت تیم ملی ایران قدم بردارم. دوست دارم به طور شفاف و واضح درباره اهدافم صحبت کنم. پیرو مطالبی که در رسانه های ایران مطرح شده باید بگویم که می خواهیم بازی به بازی به هدفمان نزدیک شویم و انرژی مثبت تزریق کنیم و در ادامه به جام جهانی قطر راه یابیم.

اسکوچیچ درباره ارتباطش با باشگاه ها و مربیان اعلام کرد: من با آغوش باز به پیشنهاد مربیان گوش می دهم و آنها هر مساله ای داشته باشند، من 24 ساعته آماده شنیدن آنها هستم.

وی اضافه کرد: یکی از فواید حضور من در تیم ملی ایران این است که با فوتبال ایران آشنا هستم. پنج سال در فوتبال باشگاهی حضور داشتم و ذهنیت بازیکنان و فوتبال ایران را درک می کنم. قطعا این موضوع یک امر مثبت در پیش برد اهداف تیم ملی است. من تا همین جا که در خدمتتان هستم، کارم را آغاز کردم و اولین مرحله به انتها رسید. اولین مرحله تجزیه و تحلیل مسابقات تیم ملی در ماه های اخیر بود. از زیر نظر داشتن باشگاه های بازیکنان ایرانی تا آنالیز مسابقات ایران جزو کارهایی بوده که من انجام داده ام. تمام نکات و نقاط مثبت و منفی نمایش های تیم ملی در بازی های قبلی را استخراج کردیم و الان زمان آغاز کارهای ما روی عملکرد بازیکنان لژیونر است که در باشگاه های بین المللی بازی می نمایند. باید بتوانیم عملکرد آنها را برای مراحل بعدی کار زیر نظر بگیریم.

سرمربی جدید تیم ملی گفت: از همین جا پیغامی به تمام بازیکنان تیم ملی می دهم که همه بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردار هستند و حضور در تیم ملی بستگی به سطح آمادگی آنها دارد. طی پنج روز آینده برنامه ما به این شکل است که تمرکز ما روی بازیکنان لژیونر خواهد بود. با توجه به پراکندگی لیگ هایی که ایرانی ها حضور دارند برای من میسر نیست که در این زمان کوتاه همه بازی ها را آنالیز کنم اما تا جایی که بتوانم با بازیکنان ملاقات خواهم کرد و با هر کس که نتوانم، تماس تصویری خواهم داشت و سعی می کنم انرژی خودم را با آنها به اشتراک بگذارم و درباره مسابقات تیم ملی با آنها صحبت خواهم کرد. در یک بازه زمانی کوتاه مدت با توجه به بازی هایی که تیم ملی دارد نمی توانیم انتظار تغییر بزرگی داشته باشیم و در ادامه تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی خواهید دید. در ادامه مدل بازی تیم ملی را انتخاب خواهیم کرد و ساماندهی تیم ملی را انجام می دهیم و سپس یک تیم ملی قدرتمند و توانا را خواهیم دید.

سرمربی تیم ملی اظهار کرد: ممکن است یک بازیکن در باشگاه خود درخواست و نیازمندی متفاوتی داشته باشد. این موضوعات نیامند همکاری مشترک کادر فنی تیم ملی با تیم های باشگاهی است. نمی خواهم درباره ارتباط کی روش با باشگاه ها صحبت کنم اما من ارتباط خوبی با باشگاه ها خواهم داشت. ارتباط من به این شکل خواهد بود که مربیان تیم ملی برنامه ما را خواهند دانست و من برنامه آنها را خواهم دانست تا به این شکل کارها را پیش ببریم.

وی ادامه داد: ارتباطات گسترده زیادی با تیم های خارجی دارم و سعی می کنم از این ارتباط برای بهتر بازی دریافت از بازیکنان لژیونر استفاده ببرم. این صحبت های ابتدایی من درباره تیم ملی بود.

وی درباره شرایط تیم ملی بعد از دوران کارلوس کی روش و از دست رفتن رتبه نخست آسیا و احتمال ناکامی در انتخابی جام جهانی گفت: ما همه اینجا هستیم که حمایت خودمان را از تیم ملی به بهترین شکل ممکن نشان دهیم. جو مثبتی که در تیم القا خواهیم کرد در کنار سطح خوب بازیکنان اجازه می دهد برنامه های خودمان را پیش ببریم. با شناختی که از تیم ملی دارم برنامه های خودمان را پیش خواهیم برد و این اطمینان را می دهم که با قدرت کار خواهیم کرد. بازیکنان این پیغام من را بشنوند که دست به دست هم کار را پیش می بریم و نتایج اخیر تیم ملی را با همدیگر فراموش می کنیم و نتایح بهتری رقم بزنیم. از همین جا یاری اصحاب رسانه را خواهان می شوم. جامعه بزرگ فوتبال ایران از مربیان تا بازیکنان و باشگاه ها باید به ما یاری نمایند. قطعا یک نفر نمی تواند به تنهایی به این خواسته جامه عمل بپوشاند.

او درباره دستیاران خود در تیم ملی و احتمال همکاری با وحید هاشمیان اظهار کرد: این روزها درگیر مذاکرات گوناگون درباره انتخاب دستیارانم هستم و به زودی پاسخ سوالات را خواهم داد. قطعا از دانش و تجربه دستیاران قبلی استفاده خواهد شد چون کاری که ما الان انجام می دهیم ادامه راه مربیان قبلی است اما اینکه چه کسانی دستیار من خواهند شد باید در چند رو آینده صحبت کنیم. در کرواسی ضرب المثلی داریم که هر سری ابری دارد. باید نظرات دوستان مختلف را بپرسیم تا در نهایت تصمیم بگیریم.

او درباره مدیریت بازیکنان لژیونر گفت: بخشی از شخصیت من این است که انگیزه بازیکنان را بالاتر ببرم. این موضوع درباره بازیکنان مختلف، متفاوت است. با توجه به اینکه بازیکنان لژیونر ما حرفه ای هستند باید بگویم که پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخار بزرگی است که نصیب آنها شده و من با ارتباط نزدیک خواسته ها و هدف خودم را به آنها خواهم گفتم و به این شکل به هدفمان می رسیم.

اسکوچیچ درباره نقدها به نحوه انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی و نقش افراد غیرفوتبالی در این انتخاب و دفاعیات اسکوچیچ گفت: من درباره موضوعات پشت صحنه صحبت نمی کنم اما درباره دانش و شناختم از فوتبال ایران است که الان در خدمت شما هستم. شناخت من از فوتبال ایران نکته مهمی بود که فدراسیون فوتبال بر آن تکیه داشت.

وی درباره حمایت مربیان کروات از حضورش در تیم ملی و اینکه آیا مشورتی با آنها داشته و می تواند نتایجی بهتر از نتایج سایر مربیان کروات کسب کند، اظهار کرد: من مفتخرم و می بالم که ارتباط تنگاتنگی بین ایران و کرواسی از نظر فوتبالی وجود دارد. چند روز قبل در خدمت جناب سفیر کرواسی در ایران گفتم افتخار می کنم به اینکه به عنوان یک مربی کروات در راس تیم ملی فوتبال ایران فعالیت می کنم. قبل از اینکه به عنوان سرمربی انتخاب شوم باید صادقانه بگویم که صحبتی با مربیان هموطنم نداشتم ولی می توانم بگویم برانکو اولین کسی بود که بعد از انتشار خبر حضورم در تیم ملی به من تبریک گفت.

او ادامه داد: البته بلاژویچ درباره تیم ملی صحبت و حمایت کرد اما شخصا صحبتی نداشتم. خبر انتخاب من به عنوان سرمربی تیم ملی در کرواسی بسیار خبرساز بود. برای اصحاب رسانه کروات هم مهم است که هم وطن آنها در تیم ملی بزرگی مانند ایران فعالیت می نماید.

او درباره کمبود منابع اقتصادی و احتمال نبود بازی محبت آمیز در تیم ملی و اینکه آیا خودش این ارتباط را دارد که برای تیم ملی بازی محبت آمیز تامین کند؟ گفت: تقویم ما برای فصل جاری تعیین است. من ارتباطات بسیار خوبی دارم که بیشتر آنها در ایتالیا و اسپانیاست. امیدوارم از این ارتباطات برای این موضوعات استفاده ببریم. بدون شک فدراسیون فوتبال از هیچ تلاشی برای رقم زدن بهترین شرایط برای آماده سازی تیم ملی رقم بزند.

اسکوچیچ درباره نحوه جدایی اش از صنعت نفت آبادان و طرح این مسائل که به علت بیماری قصد کار کردن در ایران ندارد، گفت: من در خیلی از رسانه ها می خوانم که مشکل بیماری قلبی دارم. این خبر را به وسیله رسانه ها خواندم. البته باید بگویم که من مشکل آلرژی هوا داشتم و این مشکل در آبادان برای من بیش تر بود که خدا را شکر درمان و معالجه شد. وقتی من تیم صنعت نفت را ترک کردم هیچ اطلاعی از حضور در تیم ملی نداشتم. حتی این بحث از طرف مدیرعامل نفت آبادان مطرح شد که حالا که قراردادم با صنعت نفت به انتها رسید با فدراسیون فوتبال کار کنم اما آن موقع پیشنهادی از طرف فدراسیون فوتبال مطرح نبود. زمانی که 5 تا 6 باشگاه مهم و صاحب نام ایرانی برای مربیگری تماس دریافتد طبق تعهد اخلاقی که به صنعت نفت داده بودم قول دادم که در ایران با هیچ تیم باشگاهی ادامه فعالیت ندهم. اما تیم ملی ایران قطعا یک موضوع متفاوت است. همانطور که قبلا هم گفتم باعث افتخار بود که سرمربی تیم ملی شوم و الان فدراسیون باید بداند با یک مربی صادق روبرو است.

او درباره مقایسه شدن با مربیانی مانند کی روش و ویلموتس و داشتن سطح پایین تر نسبت به این مربیان و این که این تیم ملی است که به شخصیت او وزن می دهد تا اینکه او به تیم ملی شخصیت بدهد گفت: این موضوع صحت دارد که من قبلا سرمربی تیم ملی دیگری نبودم. باید بگویم که تحصیلات من مرتبط با کاری است که انجام می دهم. در مسابقات و لیگ های اروپایی شرکت داشتم. در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتم و دانش و تجربه مربیگری من در سال های اخیر به اهدافم یاری می نماید و در چهار کشور مختلف به پنج فینال رسیده ام. درباره تجربه ام در ایران باید بگویم که مربی تیم هایی در ایران بودم که آن طور که من می خواستم بازیکن صاحب نام نداشتند و بیش تر بازیکنان جوان بودند اما الان می توانم تمام مدلی که در فوتبال می بینم را در زمین پیاده کنم. در باشگاه ها و تیم ملی یک فوتبال انجام می گردد و من برای این ورزش سال ها کار کردم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 810

به "واکنش اسکوچیچ به نقدها درباره انتخاب او و مقایسه با کی روش ، فدراسیون بداند با یک مربی صادق روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اسکوچیچ به نقدها درباره انتخاب او و مقایسه با کی روش ، فدراسیون بداند با یک مربی صادق روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید