محکومیت منتشر کننده خبر کذب بازداشت دادستان سابق تهران، صدور کیفرخواست علیه زم

به گزارش مجله پیامک، دادستان سابق تهران گفت: فردی که در مردادماه سال گذشته خبر کذب بازداشت اینجانب را منتشر کرده بود به مجازات جزای نقدی محکوم شد.

محکومیت منتشر کننده خبر کذب بازداشت دادستان سابق تهران، صدور کیفرخواست علیه زم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران گفت: فردی که در مردادماه سال گذشته خبر کذب بازداشت اینجانب را منتشر کرده بود به مجازات جزای نقدی محکوم شد.

وی با اعلام این خبر افزود: در پی طرح شکایت علیه انتشار دهنده این خبر کذب و محکومیت متهم در شعبه 1057 دادگاه کیفری کارکنان دولت و اعتراض محکوم علیه به حکم صادره، شعبه 69 دادگاه تجدید نظر استان تهران در تاریخ 27 خرداد امسال، حکم دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت محکوم علیه به دو میلیون تومان جزای نقدی را تایید کرده است.

جعفری دولت آبادی ضمن تکذیب شایعات اخیر در فضای مجازی که به موجب آن خبر کذب قبلی با تغییراتی باز نشر شده است تاکید کرد انتشار این گونه شایعات و اخبار کذب با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب وجهه مقامات قضایی که در مبارزه با فساد تلاش کرده اند صورت می گیرد و حق تعقیب کیفری عوامل انتشار دهنده چنین اکاذبی علیه اینجانب به قوت خود باقی است.

دادستان سابق تهران هم چنین گفت در پی طرح شکایت های جداگانه دادستان سابق تهران علیه روح اله زم و رضا گلپور مبنی بر نشر اکاذیب، در دادسرای تهران، کیفرخواست های مستقل صادر و پرونده های مذکور در محاکم ذی صلاح تحت رسیدگی است.

دولت آبادی اظهار امیدواری کرد رسانه ها از انتشار شایعات و اخبار کذب که موجب تخریب وجهه اشخاص می شود خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1090

به "محکومیت منتشر کننده خبر کذب بازداشت دادستان سابق تهران، صدور کیفرخواست علیه زم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت منتشر کننده خبر کذب بازداشت دادستان سابق تهران، صدور کیفرخواست علیه زم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید