فیلم دیوید بویی ساخته شد

به گزارش مجله پیامک، فیلمی براساس زندگی دیوید بویی که یکی از تاثیرگذارترین موسیقی دانان قرن بیستم است با استفاده از هزاران ساعت تصاویر نادر از او ساخته شده است.

فیلم دیوید بویی ساخته شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، برت مورگن کارگردانی که قبلاً هم پروژه ای را درباره کرت کوبین از گروه نیروانا ساخته بود، در حال نهایی سازی پروژه ای مخفی بر پایه زندگی دیوید بویی است که با استفاده از هزاران ساعت تصاویر نادر از او ساخته شده است.

مورگن چهار سال گذشته را صرف پیشبرد این پروژه کرده که هنوز عنوانی رسمی برای آن اعلام نشده است. منبعی آگاه فیلم را به عنوان نه مستند نه بیوگرافی، بلکه یک تجربه سینماتیک غوطه ورکننده که بر پایه هزاران ساعت محتوای قبلاً دیده نشده ساخته شده توصیف کرده است.

منابع می گویند بخشی از فیلم با استفاده از تصاویر ضبط شده از کنسرت های زنده او ساخته شده و مورگن قصد دارد آن را در فرمت آی مکس منتشر کند. این فیلمساز همچنین مسئولیت تدوین، نگارش و تهیه کنندگی پروژه را بر عهده دارد.

به احتمال زیاد فیلم در اواخر ژانویه در فستیوال فیلم ساندنس پیش نمایش شود. این فستیوال که امسال مجبور شده بود مراسم خود را به خاطر پاندمی کرونا تا حدود زیادی مجازی برگزار کند، برای مراسم سال آینده بیشتر رخدادهایش را حضوری برگزار می کند. تاریخ آغاز جشنواره هم تنها چند روز پس از ششمین سالگرد فوت بویی در روز دهم ژانویه 2016 خواهد بود.

تونی ویسکونتی که مدت ها تهیه کننده آثار دیوید بویی بود در پروژه به عنوان تهیه کننده موسیقی حضور خواهد داشت. تیم صدای برنده جایزه اسکار فیلم بوهمین رپسودی هم مسئولیت میکس و طراحی صدا را بر عهده خواهد داشت.

مورگن که تا به حال پروژه هایی مانند کرت کوبین: مونتاژ گجسته، جین و بچه در فیلم خواهد ماند را کارگردانی کرده است، شخصاً حقوق رسمی استفاده از تصاویر را خریداری کرده و شرکت های بی ام جی و لایو نیشن به عنوان تامین کننده مالی و تهیه کننده در پروژه حضور دارند.

این فیلم با حمایت و همکاری بنیاد دیوید بویی ساخته شده است. این نخستین فیلم بزرگ مورگن از زمان ساخت مستند جین برای نشنال جئوگرافیک است که در سال 2017 پیروز به کسب 2 جایزه امی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1913

به "فیلم دیوید بویی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم دیوید بویی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید