طرح حمایت از فراوری فیلمنامه منتشر شد

به گزارش مجله پیامک، طرح حمایت از فراوری فیلمنامه مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلمنامه نویسان منتشر شد.

طرح حمایت از فراوری فیلمنامه منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری مجله پیامک از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سازمان سینمایی برای حمایت از فراوری فیلمنامه برای سینمای ایران، از همه اعضای انجمن صنفی فیلمنامه نویسان، با شرایط زیر دعوت به نگارش فیلمنامه می نماید:

1- این طرح مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلمنامه نویسان (مندرج در سایت انجمن) است و بنیاد سینمایی فارابی اجرای آن را به عهده خواهد داشت.

2- به هر فیلمنامه نویسی که در این طرح ثبت نام کند، مبلغ سی میلیون ریال فوراً پرداخت خواهد شد. (ثبت نام فقط به وسیله انجمن صنفی فیلمنامه نویسان انجام خواهد شد)

3- فارغ از ژانر و ویژگی ها با هر طرح 5 صفحه ای که مورد پذیرش شورای موضوع ماده 9 قرار گیرد، قرارداد نگارش به مبلغ سیصد میلیون ریال منعقد خواهد شد. (طرح های ارایه شده افراد داوطلب تنها به وسیله سامانه فیلمنامه فارابی دریافت می گردد)

4- در هر مرحله ای از نگارش اعم از طرح و فیلمنامه، اگرتهیه کننده خصوصی، دولتی و یا عمومی علاقمند به فراوری فیلمنامه مذکور باشد قرارداد موجود به صورت مستقل به تهیه کننده و فیلمنامه نویس منتقل می گردد.

5- چنانچه در هر زمانی فیلمنامه به فراوری برسد، براساس برآوردی که در مرحله فراوری فیلم برای فیلمنامه در نظر گرفته می گردد مبالغ پرداختی بنیاد سینمایی فارابی، کسر و مابقی از سوی تهیه کننده به فیلمنامه نویس پرداخت خواهد شد.

6- به هر پروژه ای که براساس فیلمنامه های این طرح به فراوری برسد وام کم بهره 4% تعلق خواهد گرفت.

7- هرطرحی از این مجموعه که واجد ویژگی طرح حمایتی اقتباس و یا طرح حمایتی تنوع ژانر باشد به خواست نویسنده یا تهیه کننده در چارچوب آن حمایت های ویژه قرار خواهد گرفت.

8- نویسندگان طرح ها، ظرف 15 روز از ارسال هر طرح فیلمنامه، صرفا سه جواب شفاف (الف-پذیرفته شد، ب-پذیرفته نشد، ج-در صورت توجه به نکات اعلام شده مجددا مورد آنالیز قرار خواهد گرفت) را از اعضای شورای آنالیز دریافت خواهند کرد.

9- اعضای شورای آنالیز عبارتند از معاون فرهنگی بنیاد (دبیر و عضو)، یک کارشناس با معرفی اجماعی شورای مرکزی انجمن صنفی فیلمنامه نویسان و یک کارشناس به انتخاب رئیس سازمان سینمایی.

تبصره: پذیرفته شدن طرح یا فیلمنامه در هر سازمان فراوریی دولتی (نظیر سازمان صدا و سیما، حوزه هنری، کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، سازمان اوج و ...) نیز مشمول این طرح قرار خواهد گرفت.

10 - در هر مرحله از این فرایند، امکان تسویه و در اختیار دریافت طرح به درخواست فیلمنامه نویس وجود دارد.

11- بعضی ازمضامین دارای اولویت عبارتند از: مردم دوستی، بخشش، ایثار، احقاق حق، راستگویی، درستی، مبارزه با فساد، مقاومت، عدالت طلبی، وطن دوستی، اقتدار ملی، امنیت کشور، راه چاره مسائل، خانواده، تعاون اجتماعی، کرونا، امید با رویکرد جذابیت برای مخاطب.

12- این طرح تا پایال سال 99 اجرا می گردد و درصورت ضرروت، تمدید خواهد شد.

13- مبالغ پرداختی به فیلمنامه نویسانی که تا انتها بهمن نتوانند طرح خود رابه تصویب برسانند به عنوان علی الحساب دریافتی فرد در حساب های فیمابین با انجمن منظور می گردد.

14- مشخصات طرح های پذیرفته شده، در وبگاه بنیاد سینمایی فارابی اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیغام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1017

به "طرح حمایت از فراوری فیلمنامه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح حمایت از فراوری فیلمنامه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید