روش درمانی جدید برای یکی از انواع نادر سرطان خون

به گزارش مجله پیامک، پژوهشگران دانشگاه ناگویا (Nagoya University) و دانشگاه میه (Mie University) ژاپن در مطالعه اخیرشان از درمانی جدید برای یکی از انواع نادر سرطان خون خبر داده اند و اظهار نموده اند نتایج آزمایش بالینی نیز امیدوارکننده بوده است.

روش درمانی جدید برای یکی از انواع نادر سرطان خون

به گزارش مجله پیامک از ایسنا، محققان ژاپن در مطالعه اخیرشان نتایج مثبتی از درمانی که برای معالجه یکی از انواع نادر سرطان خون لنفوم توسعه داده بودند، مشاهده کردند.

سرطان خون لنفوم دارای انواع مختلفی از زیرگروه ها است که یکی از این موارد نادر لنفوم سلول بی عظیم داخل عروقی (intravascular large B-cell lymphoma) نام دارد.

تشخیص دقیق این مورد نادر سخت است و هیچ درمانی شناخته شده ای ندارد. اخیرا تیمی از محققان ژاپنی پروتکل درمانی جدیدی را کشف نموده اند که نتایج آزمایشات بالینی آن نیز امیدوارکننده بوده است.

لنفوم (Lymphoma)

لنفوم در درجه اول سالمندان را مورد هدف قرار می دهد. از آنجا که دوز بالای شیمی درمانی قوی می تواند عوارض جانبی جدی برای این گروه از افراد داشته باشد، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به اختلالات سیستم عصبی مرکزی (CNS) هستند بنابراین یک درمان جدید که عوارض جانبی کمتری داشته باشد و از ابتلا به اختلالات سیستم عصبی مرکزی جلوگیری کند، بسیار کارآمد است.

پیش تر طی مطالعات پژوهشگران دریافته بودند استفاده از داروی ریتوکسی مَب (Rituximab ) تا حدی در درمان مفید است، اما مسئله اختلال سیستم عصبی مرکزی را حل نمی کند.

دکتر کازویوکی شیمادا (Kazuyuki Shimada) از دانشگاه ناگویا گفت: ما دریافتیم که انجام شیمی درمانی مبتنی بر داروی ریتوکسی مَب علاوه بر درمان مسائل ثانویه سیستم عصبی مرکزی می تواند منجر به بهبودی حال کلی بیمار نیز گردد.

طی این مطالعه محققان آزمایش بالینی درمان خود را بر روی 38 بیمار که شرایط آنها را برای مدت طولانی تحت نظر داشتند، انجام دادند. در سرانجام این روش بر روی 76 درصد از بیماران نتیجه مثبت داشت. این بیماری تنها سیستم عصبی مرکزی 3 درصد از بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این، درمان جدید عوارض جانبی بسیار کمی دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1045

به "روش درمانی جدید برای یکی از انواع نادر سرطان خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش درمانی جدید برای یکی از انواع نادر سرطان خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید