رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد شروع می گردد

به گزارش مجله پیامک، جلسه ویدئو کنفرانس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، با دانشگاه آزاد اسلامی به منظور عملیاتی سازی تفاهم نامه علمی پژوهشی برگزار گردید.

رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد شروع می گردد

به گزارش مجله پیامک، جلسه ویدئو کنفرانس با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی امروز با هدف عملیاتی سازی تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام برگزار گردید.

این جلسه با حضور مسئولین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام از جمله دکتر محمدجواد دهقانی رئیس رایسست و سرپرست ISC ، دکتر محمدرضا صالحی معاون پژوهش و فناوری رایسست، دکتر منصور حقیقت معاون پژوهش و فناوری ISC، دکتر محمدرضا فلاحتی قدیمی فومنی مشاور ریاست و مدیر امور بین الملل ISC و رایسست و همچنین مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی از جمله دکتر نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد، دکتر عطارزاده مدیرکل سیاست گذاری علم و فناوری پژوهشگاه، دکتر اردکانی مدیرکل پژوهش و فناوری پژوهشگاه و دکتر حسامی مدیر کل گروه علم سنجی دانشگاه آزاد برگزار گردید.

در این جلسه راهکارهای عملیاتی و اجرایی سازی چندین بند از تفاهمنامه منعقده میان دانشگاه آزاد اسلامی و دو سازمان رایسست و ISC آنالیز شد و دکتر محمد جواد دهقانی در مورد خدمات جدید رایسست و ISC برای دانشگاه ها و موسسات علمی کشور توضیحاتی را ارائه کرد و رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و نیز ارزیابی نشریات علمی کشور را از مهمترین ماموریت های سازمان دانست.

همچنین در راستای ارزیابی و ارتقای صندلی علمی واحدهای دانشگاه آزاد مقرر شد شاخص های ارزیابی عملکرد علمی واحدهای دانشگاه آزاد توسط ISC و مسئولین دانشگاه، آنالیز نهایی شده و پس از تنظیم معیارها بر اساس اهداف و اسناد بالادستی و سیاست های کلان علمی و فناوری کشور و همچنین با در نظر دریافت شاخص های بین المللی، رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شروع گردد. پیرو این جلسه همچنین مقرر شد به زودی کارگاه ها و نشست های تخصصی به منظور ارتقای صندلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی های ملی و بین المللی توسط ISC برگزار گردد.

علاوه بر این مقرر شد مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ارسال آخرین فهرست نشریات معتبر خود به همراه لینک مرتبط به منظور ارزیابی و ورود این نشریات به سامانه Master Journal List پایگاه استنادی اقدام نمایند. همچنین مقرر شد پس از معرفی نشریات با کیفیت برتر دانشگاه آزاد اسلامی، رایسست در انتشار و توزیع این نشریات با دانشگاه همکاری کند. در انتها پیشنهاد برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس در بازه زمانی سه ماهه به منظور آنالیز پیشرفتها و دستاوردهای دوره ای در عملیاتی سازی تفاهمنامه، توسط دو طرف مطرح شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، در تاریخ 29 خرداد 1398 در شیراز و در رایسست با حضور یک هیأت 100 نفره متشکل از رؤسا و سایر مسئولین سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر کشور، تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری میان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) از یک طرف و دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دیگر به امضای دکتر محمد جواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 375

به "رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید