راننده کامیونی که سیگار نمی کشید

به گزارش مجله پیامک، شخصیت تقی خوش رکاب نکاتی هم داشت که کمتر کسی به آن توجه کرد.

راننده کامیونی که سیگار نمی کشید

به گزارش خبرنگاران، روزنامه جام جم نوشت: مخاطبان تلویزیون هنوز هم شخصیت راننده کامیون را با محمد کاسبی و خوش رکابش می شناسند. کاسبی نقش راننده کامیون ها را بهتر از خودشان از آب درآورد.

او درباره بازی در این مجموعه تلویزیونی گفت: معمولا بازیگرهای کشورمان بازی را از تلویزیون آغاز می نمایند و بعد که کمی معروف شدند راه شان به سینما می افتد یا به طور کل سراغ سینما می فرایند یا در آثار سینمایی هم بازی می نمایند اما درباره من مساله برعکس بود. من کارم را از سینما آغاز کردم و آثار سینمایی ام به خصوص در دهه 60 بسیار پربیننده شد و چند جایزه هم به خاطرشان گرفتم و بعد سمت تلویزیون آمدم. برای همین هم بود که اهالی هنر و آن دسته از مخاطبانی که سینما می رفتند من را از قبل می شناختند اما برخی از مردم که راه شان به سینما نمی افتاد، نهایتا من را در همان تلویزیون دیده بودند.

در تلویزیون هم کارهایی کردم که خودم همه شان را دوست دارم. بیشتر از همه مریم مقدس را دوست دارم. به نظر من مریم مقدس در تلویزیون کار درخشانی بود. این را حتی با مقایسه این سریال با نمونه ایتالیایی اش می گویم.

اما سریال خوش رکاب هم برای خودش دنیایی بود و بین مردم خیلی دیده شد. قصه تقی، راننده ای که با کامیونش زندگی می نماید.

یادم می آید بعد از پخش سریال خوش رکاب یک بار با یکی از دوستانم راهی سفری بودیم و بین راه برای ناهار رفتیم به یکی از رستوران های بین راهی؛ از همان رستوران هایی که پاتوق راننده کامیون هاست! نشسته بودیم سر میز ناهار که یک راننده کامیون از در رستوران آمد داخل. پیدا بود که راننده کامیون است و در راستا سفرش آمده ناهار بخورد و استراحتی بکند. من را که دید یکدفعه گل از گلش شکفت.

شگفت زده آمد سمتم و گرم سلام وعلیک کرد. من را طوری در آغوش کشید انگار که سال هاست با هم رفیقیم. وقتی قربان صدقه ها و بوسیدن ها و بغل کردن هایش تمام شد - در حالی که چشمانش از شوق برق می زد - با همان ادبیات راننده کامیونی حرف هایی زد که البته از گفتن دقیق جملاتش معذورم! ولی حرفش این بود که: دمت گرم! ترکوندی! پرچم راننده کامیون ها رو بردی بالا ... به مردم نشون دادی که یه راننده کامیون هم می تونه فیلم بازی کنه ... دست همه بازیگرها رو از پشت بستی ... دمت گرم!

من که خنده ام گرفته بود سعی کردم توجیهش کنم که من راننده کامیون نیستم، بازیگرم اما توی کت مرد نمی رفت و واقعا باور داشت من راننده کامیونی هستم که حالا یک فیلمی هم بازی نموده ام. خلاصه ماجرا با وساطت دوست همراهم و اهالی رستوران حل شد و بالاخره با شهادت آن همه آدم، آن مرد قبول کرد که من راننده کامیون نیستم، بازیگری هستم که در آن سریال نقش راننده کامیون را داشته ام.

برخی می پرسند که برای بازی در این سریال چه کردی که خلق وخوی یک راننده کامیون را یاد بگیری؟ من جوابم همان است که همواره به این جور سوال ها می دهم. من واقعا کار خاصی نکردم فقط بازی خودم را انجام دادم.

خودم هم می دانم که نقش خوبی از آب درآمده و خوب بازی نموده ام اما نمی دانم چرا خوب بازی نموده ام!

البته شخصیت تقی خوش رکاب نکاتی هم داشت که کمتر کسی به آن توجه کرد. عده زیادی از راننده کامیون ها به علت نوع کارشان و این که باید شب ها مسافت های طولانی را رانندگی نمایند، اهل سیگار و دخانیات هم هستند و مردم تقریبا این را پذیرفته اند که سیگار را دست یک راننده کامیون ببینند اما تقی سیگار نمی کشید و هیچ کس به این توجه نکرد. سیگارنکشیدن تقی نکته ای بود که دوست داشتم در این سریال بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1857

به "راننده کامیونی که سیگار نمی کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راننده کامیونی که سیگار نمی کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید