خیز فضانوردان برای کشف رازهای پنهان خورشید با پرتاپ یک کاوشگر به فضا

به گزارش مجله پیامک، ستاره خورشید دارای راز های علمی کشف نشده فراوانی تاکنون است و دانشمندان امیدوار هستند همزمان با نزدیک شدن کاوشگر خورشیدی پارکر به این ستاره راز های آن را کشف نمایند.

خیز فضانوردان برای کشف رازهای پنهان خورشید با پرتاپ یک کاوشگر به فضا

به گزارش خبرنگار ، به گفته محققان کاوشگر پارکر دروضعیت مطلوب قراردارد و به ستاره خورشید نزدیک می گردد،دانشمندان امیدوار هستند با نزدیک شدن کاوشگر پارکر به خورشید بتوانند به جواب سئوال همیشگی خود دست یابند که چرا فضای بیرونی ستاره خورشید میلیون ها درجه سلیسیوس حرارت دارد درحالی که دمای سطح این ستاره تنها 3300 درجه سلیسیوس حرارت دارد.

تاکنون دانشمندان نظریه های مختلفی درباره این پدیده عجیب و منحصربه فرد ارائه داده اند،از جمله وجود امواج مغناطیس در سطح جو ستاره خورشید که سبب افزایش درجه حرارت می گردد.

برای مطالعه درباره درجه حرارت ستاره خورشید، کاوشگر پارکر به ابزار های متعددی ازجمله دستگاه Solar Wind Electrons Alphas and Protons یا به اختصار SWEAP مجهز است و مطالعه درباره علت تفاوت قابل ملاحظه اتمسفر و سطح ستاره خورشید تا کمتر از دوسال دیگر از طریق کاوشگرپارکر معین خواهد شد و دانشمندان آن موقع با آنالیز داده ها می تواند به نتیجه های ارزشمندی دست یابند.

از جمله دیگر نظریه ها درباره تفاوت درجه حرارت بیرونی و سطح خورشید، می تواند وجود مواد شیمیایی ویژه در اتمسفر خورشید و یون های سنگین یا ذره های باردار را نام برد که حتی از هسته خورشید نیز گرم تر می شوند.

این گرما سبب می گردد تا فضای اطراف خورشید بسیار سوزان باشد و فضای اطراف خورشید در زمان خورشید گرفتگی کامل با تلسکوپ به رنگ قرمز قابل مشاهده است.

منبع:Space

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 242

به "خیز فضانوردان برای کشف رازهای پنهان خورشید با پرتاپ یک کاوشگر به فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز فضانوردان برای کشف رازهای پنهان خورشید با پرتاپ یک کاوشگر به فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید