حزب الله عراق: اطلاعات عربستان پشت تخریب دکل های برق عراق است

به گزارش مجله پیامک، گردان های حزب الله عراق گفت که اطلاعات عربستان پشت تخریب دکل های عراق و قطعی برق واقع شده است.

حزب الله عراق: اطلاعات عربستان پشت تخریب دکل های برق عراق است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گردان های حزب الله عراق عربستان را به دست داشتن در عملیات تخریب دکل های برق در عراق متهم کرد و گفت که هدف سعودی ها ایجاد آشوب و هرج و مرج و فعال کردن داعش در کشور است.

در این بیانیه آمده که ریاض تلاش دارد با ورود به خط بحران به نام ناجی، چهره مخدوش و جنایتکارانه خود در مقابل عراقی ها را ترمیم کند.

شبکه برق عراق در روزهای اخیر هدف حملات تروریستی قرار گرفته که موجب کاهش ساعت های تأمین برق در این کشور شده است.

هم زمانی این مسائل با گرمای شدید هوا که باعث تعطیلی بسیاری استان های عراق در روز گذشته شد، موجب اعتراضات و تجمعاتی در برخی نقاط این کشور شده است.

احمد النعیمی، کارشناس مسائل امنیتی عراق گفت که حملات داعش به بخش برق عراق با هدف بحران کردنی شرایط دولت، برانگیختن مردم علاوه بر متشنج کردن شرایط امنیتی در آن منطقه ها انجام می شود.

از طرفی دیگر احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق هم حملات داعش به برج های انتقال برق را به علت شکست در مقابله با نیروهای امنیتی عراق می داند.

وی اضافه نمود: بیشتر حملات داعش به خطوط انتقال برق است که موجب قطعی برق می شود و حمله به دکل های انتقال برق بر زیرساخت های سیستم انرژی تاثیر می گذارد.

کارشناسان معتقدند که داعش برای انتقام، بخش حساسی را هدف قرار می دهد که آن خدمات است و در واقع جنگ اقتصادی علیه عراقی ها آغاز کرده است.

از سوی دیگر، منابع خبری عراق می گویند که شبکه برق عراق 99 درصد از توان تولیدی خود را از دست داده است و سراسر عراق به جز اقلیم کردستان دچار قطعی برق است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1713

به "حزب الله عراق: اطلاعات عربستان پشت تخریب دکل های برق عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله عراق: اطلاعات عربستان پشت تخریب دکل های برق عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید