بازآفرینی، زیست پذیری شهرها را افزایش می دهد

به گزارش مجله پیامک، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی مشهد گفت: بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مسائل شهرهاست، به نحوی که باعث ارتقاء قابلیت زیست پذیری شهرها و کیفیت زندگی شهروندان می شود.

بازآفرینی، زیست پذیری شهرها را افزایش می دهد

علی نصرتی، امروز 2 بهمن ماه، در بازدید از دفاتر توسعه محله سازمان بازآفرینی و حاشیه شهر مشهد عنوان نمود: بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مسائل شهرهاست، به نحوی که باعث ارتقاء قابلیت زیست پذیری شهرها و کیفیت زندگی شهروندان می شود. بازآفرینی شهری در برگیرنده شبکه ای از اقدامات و برنامه های منعطف در مقیاس های فضایی مختلف و در جهت اهداف توسعه پایدار است و در تمامی سطوح مشارکت حداکثری تمامی کنشگران و ذی نفعان، به ویژه مردم، را به همراه دارد.

مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی عنوان نمود: اهداف بازآفرینی شهری بازآفرینی سکونت گاه های غیررسمی و بافت تاریخی و میانی است و همچنین ترمیم بافت ها با پیشینه روستایی و هماهنگی بین کاربرهای ناسازگار با کاربری های شهری را شامل می شود.

نصرتی ادامه داد: آمار جمعیتی محله شهید آوینی به این صورت است که مساحت اسکان غیر رسمی 3894 نفر و مساحت بافت فرسوده 2292 متر مربع است. کل جمعیت در این محله 24 هزار و 346 نفر بوده که تراکم جمعیتی آن 281 نفر بر هکتار است. تعدادکل خانوار 6775 نفر، بعد خانوار 3.6 درصد و جمعیت مهاجر 767 نفر است. مساحت محله 86.6 هکتار و قطعات تفکیک زمینی 5060 و تعداد قطعات مسکونی 4506 قطعه است. بالای هزار نفر معلول در این منطقه ساکن هستند و حدود سه درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

وی گفت: برنامه های دفتر توسعه در حوزه نوسازی و بهسازی محله شامل ایجاد شبکه نوسازی و به سازی در حد بلوک های محله با مشارکت ساکنان، ایجاد ظرفیت های محله در کارگروه عمران ، ایجاد بانک اطلاعاتی مالکان و سرمایه گذاران و پیگیری حل مسائل ثبتی محله است.

مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی ادامه داد: برنامه های دفتر توسعه در حوزه اقتصادی در منطقه گلشهر شامل ایجاد مرکز خریدی با راسته بازارهای تخصصی و رقابت پذیر در سطح شهر مشهد، ایجاد راسته بازارهای تخصصی و منسجم با مشارکت اصناف محله، برندسازی اصناف رقابت پذیر با سایر اصناف موجود و شناسایی کامل ظرفیت های اصناف است.

نصرتی عنوان نمود: برنامه های دفتر توسعه در حوزه اجتماعی شامل ایجاد پایگاه های فرهنگی اجتماعی در سطح محله، برندسازی پتانسیل های فرهنگی هنری، ایجاد کارگروه فرهنگی اجتماعی با رویکرد اتحاد ساکنان محله و هم افزایی اجتماعی فرهنگی بین ساکنان اتباع و ایرانی است. همچنین مسائل فاضلاب های خانگی، مشاغل آلاینده شهری و پاتوق های متعدد در سطح شهر را حل خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 762

به "بازآفرینی، زیست پذیری شهرها را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازآفرینی، زیست پذیری شهرها را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید