ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد

به گزارش مجله پیامک، شرکت نفت و گاز گچساران، ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی ناشی از سرقت خط لوله نفت در مجموعه تحت نظارت این شرکت را تکذیب و گفت: خسارت وارده حدود یک میلیارد تومان برآورد می شود.

ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد

به گزارش شانا، شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در واکنش به مطلب خبرگزاری فارس با عنوان خسارت 50 میلیاردی سرقت خط لوله نفت که 11 آذرماه منتشر شد، شرحاتی به شرح زیر منتشر کرد:

1- خط لوله هشت اینچ یادشده که در اوایل دهه 1350 شمسی اجرا شده است، نفت واحد بهره برداری بی بی حکیمه 1 را به تلمبه خانه گوره منتقل می کرده است؛ با این حال با توجه به قدمت بالا و فرسودگی شدید، خط لوله جایگزین آن پس از پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید و خط لوله قدیمی در دستور کار جمع آوری قرار گرفت.

2- این خط لوله در سال 1399 پنج نوبت مورد بازرسی دوره ای قرار گرفته که در بازرسی 20 مهرماه امسال موردی مبنی بر سرقت مشاهده نشده است اما در بازرسی آبان ماه امسال شواهد سرقت توسط گروه بازرسی خطوط لوله مشاهده شد و در نتیجه انجام سرقت در بازه دوساله و نیز عدم انجام بازرسی های دوره ای روی خط لوله یادشده به شدت تکذیب می شود.

3 - باتوجه به قدمت و فرسودگی خط لوله یادشده و با محاسبه ای تقریبی، خسارت وارده حدود یک میلیارد تومان برآورد می شود که درنتیجه ادعای خسارت بالای 50 میلیارد تومان بی گمان با خطای فاحش همراه است و به شدت تکذیب می شود.

4- با توجه به مطالب گفته شده ضمن اینکه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی به جد پیگیر موضوع شناسایی و مجازات سارقان خواهد بود، به نظر می رسد اقدام خبرگزاری فارس در انتشار این مطلب عجولانه بوده و برآورد اجرا شده درباره ارزش لوله های به سرقت رفته و متوقف بودن بازرسی های دوره ای، پیش از بررسی و تحقیق، با تعهد حرفه ای آن خبرگزاری همخوانی ندارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1357

به "ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید