آبگرمکن خورشیدی با فناوری ایرانی تولید شد

به گزارش مجله پیامک، انرژی خورشیدی منحصر به فردترین منبع انرژی تجدید پذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی های موجود در زمین به شمار می آید. این انرژی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل شود.

آبگرمکن خورشیدی با فناوری ایرانی تولید شد

با توجه به محدود بودن منابع سوخت فسیلی و مسائل ناشی از احتراق این سوخت ها مانند آلودگی روز افزون هوا، استفاده از فناوری های خورشیدی مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته و در حال حاضر کشورهای زیادی وجود دارند که به دنبال استفاده از نور خورشید به طرق مختلف هستند تا از آن به عنوان مثال برق تولید کنند.

ساخت و تولید آبگرمکن خورشیدی ایرانی

خلیل دهقان مجری طرح آبگرمکن خورشیدی در مصاحبه با مجله پیامک اظهار کرد: هر کجا که نیاز به آبگرمکن داشته باشد می توان از این سیستم استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این آبگرمکن خورشیدی که حمل و نصب سریعی دارد بدون مصرف گاز، برق و یا هر انرژی دیگر کار می کند، گفت: این آبگرمکن قابلیت کارکرد تا دمای 35 - درجه سانتیگراد در زمستان بدون یخ زدگی را دارد و می تواند بیش از 95 درصد انرژی دریافتی از خورشید را جذب کند.

به گفته وی، آبگرمکن خورشیدی که طراحی کرده ایم قابل اتصال به سیستم تأمین آب گرم موجود اعم از آبگرمکن دیواری، پکیج و موتورخانه است.

دهقان با تاکید بر اینکه این طرح تاییدیه از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران کرده است، بیان نمود: این آبگرمکن، قابلیت گرم کردن آب تا دمای 80 درجه سانتیگراد در تابستان و 40 درجه سانتیگراد در زمستان در مناطق کوهستانی را دارد.

وی با بیان اینکه قابلیت گرم کردن آب تا دمای 100 درجه سانتیگراد در تابستان و 60 درجه سانتیگراد در زمستان در مناطق گرمسیری در این سیستم آزمایش شده است، بیان نمود: در صورت ابری بودن شرایط جوی، این آبگرمکن می تواند به برق متصل شود و گرما تولید کند.

وی با بیان اینکه آبگرمکنی که طراحی کرده ایم، قابلیت اتصال مستقیم به آب لوله کشی را دارد، گفت: این سیستم مناسب برای استفاده در منازل و مجتمع های مسکونی، باغ و ویلا، هتل ها و رستوران ها، مساجد، مراکز صنعتی، دامداری ها و مرغداری ها، گلخانه ها و سرویس های بهداشتی و کلیه مکان هایی که نیاز به آب گرم دارند، به کار می رود.

دهقان خاطر نشان کرد: برای استفاده از این سیستم، آب لوله کشی به آبگرمکن خورشیدی وصل شده تا 40 درجه سانتیگراد گرم می شود و به موتورخانه یا پکیج یا آبگرمکن دیواری یا زمینی وصل شده و توسط آنها دمای مورد نیاز تأمین شده و به سرویس ها هدایت می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون این آبگرمکن در برخی گلخانه ها، مدارس، مساجد و منازل مسکونی، استخرها مجهز شده اند، افزود: عمر مفید آبگرمکنی که طراحی کرده ایم بالای 20 سال و گارانتی دو ساله است؛ همچنین این سیستم قابلیت رقابت با نمونه های تولیدی خارجی را دارد.

به گزارش مجله پیامک، این طرح در ششمین نمایشگاه ربع رشیدی ارائه شد و تاییدیه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران را دریافت کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 241

به "آبگرمکن خورشیدی با فناوری ایرانی تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبگرمکن خورشیدی با فناوری ایرانی تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید