6 شرور فیلم های ترسناک که بی تردید از بتمن شکست می خورند

به گزارش مجله پیامک، ما اغلب درباره این که کدام یک از شخصیت ها، قوی ترین شرور دنیای مارول و دی سی هستند بحث می کنیم اما از یک ژانر کاملا جداگانه غافل می شویم. شروران فیلم های وحشتناک می توانند به عنوان شروران نهایی در دنیای دی سی حضور داشته باشند. البته خیلی از آن ها شاید ترسناک باشند اما توانایی مقابله با بتمن را ندارند.

6 شرور فیلم های ترسناک که بی تردید از بتمن شکست می خورند

این مسئله چیزی از جذابیت این نمادهای ترسناک کم نمی نماید، چرا که بتمن طوری برنامه ریزی شده است که همواره برنده گردد، زیرا برنده بودن بخشی از شخصیت او است. او قوی ترین نیست اما همواره زیرک تر، درخشان تر و مدبرتر از حتی برخی از برترین شروران وحشتناک است و به راحتی می تواند آن ها را شکست دهد.

6. جیگ ساو

عشق جان کرامر به عروسک ها کمی عجیب است اما نمی توان انکار کرد که او یکی از باهوش ترین شخصیت های ترسناک در فرهنگ امروزی است. جالب ترین نکته درباره کرامر که در فیلم های اره اغلب با نام جیگ ساو شناخته می گردد، این است که انگیزه های او خشن هستند اما وی هرگز قصد کشتن قربانیان خود را ندارد. کرامر به هر قربانی، فرصتی برای زنده ماندن از سرنوشت تلخش می دهد، اگرچه مسلما خیلی از آن ها در سرانجام کار صدمه می بینند. او هرچقدر هم که باهوش باشد، در رویارویی با بتمن شکست می خورد.

هر شروری که چالش هایش بر اساس معما باشد، در واقع با بزرگ ترین کارآگاه دنیا (بتمن) مبارزه خواهد نمود. بتمن شاید به وسیله دشمنان فریب بخورد اما اگر زمان کافی داشته باشد، می تواند خود را از هر مخمصه ای رها کند. تنها خط قرمز بتمن کشتن است و کرامر از این لحاظ مشکل چندانی ندارد. چالش های او در بیشتر اوقات به نقص های اخلاقی یا شخصیتی مربوط می شوند. بنابراین بتمن مطمئنا می تواند این نقص ها را بفهمد و آن ها را رفع کند. بتمن احتمالا بر خلاف دیگران از جیگ ساو تبعیت نکند اما شاید در بازپرسی های خود از دشمنانش در آینده از روش های مشابه او استفاده نماید.

5. هانیبال لکتر

هانیبال لکتر مانند بسیاری از دشمنان متعدد و سرکش بتمن، فردی عجیب و غریب است. او یک قاتل خونخوار دیوانه است و در عین حال، در بین نخبگان اجتماع جا می گیرد و می تواند بدون این که کسی از هویت او با خبر گردد، در مکان های عمومی حاضر باشد. او از لحاظی مانند جوکر است. این دلقک به عنوان شاهزاده جنایت، هرج و مرج و خشونت را رواج داد اما در نهایت نتوانست به خودش یاری کند. جوکر مطمئنا می تواند یک حریف قدرتمند باشد، اگرچه شوالیه تاریکی نقطه ضعف او را می داند و از آن به راحتی استفاده می نماید.

هانیبال لکتر دشمن آسانی است مگر این که از اهرم یا اطلاعات کافی برخوردار باشد. حتی در آن صورت هم، بتمن به جای این که پاسخ های مورد نظر خود را از مردم دریافت کند، می تواند به راحتی به لکتر حمله کند و اطلاعات مورد احتیاج خود را به دست آورد. بتمن با توجه به تعداد شرورانی که با آن ها رودررو می گردد، به انواع افراد خودشیفته عادت نموده است. بنابراین این نبرد یک پیروزی آسان برای او در پی دارد.

4. فردی کروگر

فردی کروگر فیلم کابوس خیابان الم یکی از سرسخت ترین شرورانی است که یک نفر می تواند با آن رودررو گردد، مخصوصا با توجه به این که او به افراد القا می نماید که رویاهایشان واقعی نیستند. بسیاری از قربانیان فیلم های ترسناک با دستان فردی مرده اند و نمی توان انکار کرد که او استاد دنیای رویاها است. او مطمئنا بسیاری از دوستان و متحدان بتمن را به آسانی از بین می برد اما اگر با بروس وین مبارزه کند احتمالا برنده نخواهد شد.

بتمن به احتمال بسیار زیاد در مقابل او پیروز خواهد بود، زیرا قبلا با شروری مشابه فردی کلنجار رفته است. دکتر سرنوشت یکی از شروران دنیای دی سی است که از رویاها برای درگیر کردن قربانیان خود استفاده می نماید و در گذشته پیروز شده است تا در حالت رویا به فکر بتمن نفوذ و به او حمله کند. بتمن باید مراقب دکتر سرنوشت یا حتی سم ترس مترسک هم باشد. بتمن توانایی هایی دارد که به او یاری می نماید تا واقعیت را از خیال تشخیص دهد. البته کار به این سادگی ها هم نیست اما به هر حال، فردی شانس خیلی خیلی کمی برای پیروزی در نبرد با بتمن دارد.

3. مایکل مایرز

ژانر وحشت تعداد زیادی شرور فراطبیعی دارد و می توان افرادی مانند جیسون ورهیز و صورت چرمی را نیز در این فهرست قرار داد اما شاید بتوان گفت عرفانی ترین نیروی آن ها (بسته به این که کدام فیلم هالووین را دیدن نموده باشید) مایکل مایرز است. او قاتلی فوق العاده قوی و بی امان است و تا قبل از این که آرام بگیرد خسارات بسیاری به بار می آورد. شاید او بسیاری از قهرمانان فوق قدرتمند دی سی را اذیت کند اما بتمن می تواند مایرز را از پیش رو بردارد.

مایکل مایرز مانند ترکیبی از سولومون گروندی و ویکتور زاس است که واقعا ترکیبی ترسناک است. مطمئنا با توجه به آسیب ناپذیر بودن این شرور، زمان زیادی می برد تا بتمن در یک مبارزه خیابانی مایرز را شکست دهد. نکته ای که به نفع بتمن است این است که مایرز خیلی قدرتمند نیست. بنابراین اگر بتمن زمان و توانایی کافی برای پنهان شدن از مایرز را داشته باشد، به دام انداختن او به وسیله راه های مختلف به احتمال زیاد مشکل نخواهد بود. سوال بزرگ این است که چند نفر در مدت زمانی که بتمن کوشش می نماید او را از پای درآورد به دست این شرور خواهند مرد.

2. سامارا مورگان

سامارا مورگان در بین افراد ترسناک، خیلی از لحاظ فیزیکی یا فکری قدرتمند نیست. او فقط دختری است که به قتل رسید و در نتیجه، تبدیل به یک روح انتقام جو شد که قسم خورده بود تا افراد مختلف را به وسیله یک نوار ویدیویی خاص و نفرین شده بکشد. این ویژگی به تنهایی، بتمن را نسبت به او جلوتر قرار می دهد، زیرا ما می دانیم که بتمن به هیچ وجه کاری با آن نوارهای قدیمی و بی کیفیت ندارد، مگر این که مجبور گردد.

سامارا تقرببا در برابر بتمن شانسی ندارد، زیرا بتمن می تواند در کم تر از یک هفته هر چیزی را که برای شکست دادن او ضروری است، بفهمد. بتمن حتی در برخی مواقع در طول یک شب، برخی از بزرگ ترین معماهای خود را حل نموده است. بنابراین کشف معمای حلقه در یک هفته، برای او مانند آب خوردن است. امیدواریم سامارا مورگان ناراحت نگردد اما او واقعا در قلمرو بتمن جایی ندارد.

1. چاکی

چاکی فریبنده و شرور است و بسیاری از اعمال او به عنصر غافلگیری اتکا دارند. تعداد کمی از مردم انتظار دارند که یک اسباب بازی به وسیله روح یک قاتل سریالی سعی کند آن ها را بکشد که البته منطقی است. این چیزها اغلب در دنیای واقعی اتفاق نمی افتند، اگرچه در دنیای دی سی بسیار رایج هستند.

بتمن قبلا ونتریلوکیست معروف به آرنولد وسکر و اسکارفیس، عروسک او را شکست داده است. بنابراین نابود کردن چاکی برای او خیلی هم سخت نیست. در واقع بهتر است اسکارفیس و چاکی، مبارزه ای تن به تن داشته باشند تا این که این عروسک کوچک در برابر بتمن قرار بگیرد. مبارزه چاکی و بتمن به سرعت به سرانجام می رسد، مگر این که شاهد یک چاکی تازه باشیم که گجت های بتمن را هک کند اما در هر صورت، بتمن برنده است.

در ماه اکتبر حتما آثار کلاسیک بتمن و هالووین را دیدن کنید، زیرا ترکیب این دو، تجربه ای لذت بخش است که خیلی از افراد آن را امتحان ننموده اند.

منبع: cinemablend

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1867

به "6 شرور فیلم های ترسناک که بی تردید از بتمن شکست می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 شرور فیلم های ترسناک که بی تردید از بتمن شکست می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید