28 میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند، 50 میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی

به گزارش مجله پیامک، دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی با بیان اینکه در حال حاضر 233 شهر با جمعیت 28 میلیون و 600 هزار نفر تحت تنش آبی قرار دارند، گفت: در امسال مبلغ 50 میلیون یورو از محل صندوق توسعه برای پروژه های تنش آبی اختصاص داده شده است.

28 میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند، 50 میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی

به گزارش گروه مالی مجله پیامک بنفشه زهرایی در پاسخ به این سوال که چه برنامه و اعتباری برای کاهش تنش آبی شهر ها در سال آینده پیش بینی شده است، گفت: در امسال مبلغ 50 میلیون یورو از محل صندوق توسعه و همچنین در حدود 2040 میلیارد ریال از محل منابع بودجه سال 98 برای پروژه های تنش آبی اختصاص داده شد.

وی اضافه کرد: در سال آینده نیز در کوشش هستیم، همین مبلغ را با حمایت دولت و یاری مجلس شورای اسلامی اخذ کنیم.

زهرایی با تاکید بر اینکه این مبالغ صرف پروژه هایی مثل افزایش ظرفیت تامین آب، بازسازی و ارتقای تاسیسات، احداث مخزن، تکمیل طرح های عمرانی، رینگ شهرها، ارتقای کیفیت آب شرب خواهد شد، گفت: در حال حاضر در 233 شهر با جمعیت 28 میلیون و 600 هزار نفر تحت تاثیر تنش آبی هستند.

دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی تاکید نمود: در سه سال گذشته، مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه آبیاری های تحت فشار و با هدف افزایش بهره وری مصرف آب در بخش کشاورزی و مدیریت مصرف آب در این بخش تخصیص یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 758

به "28 میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند، 50 میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28 میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند، 50 میلیون یورو صندوق توسعه برای بی آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید