کرونایی ها در لیگ برتر بازی نمی نمایند

به گزارش مجله پیامک، با صدور مجوز های لازم برای آغاز دوباره مسابقات فوتبال در ایران وزارت بهداشت و درمان میخواهد موارد بهداشتی سختگیرانه ای را در لیگ برتر اجرا کند تا از ابتلای افراد شاغل در فوتبال به ویروس کرونا جلوگیری نمایند. در این خصوص پروتکل بهداشتی سفت و سختی را تنظیم نموده و در اختیار مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قرار دادند.

کرونایی ها در لیگ برتر بازی نمی نمایند

یکی از مواردی که در این پروتکل سختگیرانه به آن اشاره شده احتمال کنار گذاشتن تیم ها از لیگ برتر در صورت مشاهده موارد مشکوک است. در این بخش آمده: درصورت وجود بیش از پنج نفر با علائم مثبت یا مثبت شدن تست های تشخیصی مبنی بر ابتلای فرد، فعالیت تیم مربوطه تا زمان بهبود مبتلایان و کسب گواهی سلامت، معلق خواهد شد.

طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت و سازمان لیگ حداقل قبل از شروع تمرینات و قبل از شروع مسابقات اعضای همه تیم ها باید تست کرونا بدهند و این مساله ممکن است در آینده بازهم انجام گردد. از این رو محتمل است در این تست های دوره ای افرادی با علائم مشکوک به کرونا یا ابتلای قطعی به این ویروس مشاهده شوند که وزارت بهداشت تمهید جالبی در نظر گرفته است.

بر این اساس اگر در زمان آمدن جواب تست های کرونا معین گردد 5 عضو یک تیم لیگ رجحان تست شان مثبت است، فعالیت های آن تیم معلق می گردد و دیگر حق حضور در لیگ برتر را نخواهد داشت.

بی تردید اگر تیمی در آینده از ادامه حضور در لیگ برتر محروم گردد و به ناچار آن را از لیگ کنار بگذارند، جدول مسابقات بار دیگر دچار تغییرات عجیبی می گردد و یک بحران جدید به وجود می آید. همین حالا هم باشگاه های زیادی مخالف برگزاری لیگ برتر هستند و حال فرض کنید به خاطر ابتلا به کرونا یک یا چند تیم هم از مسابقات کنار گذاشته شوند و آن وقت بازهم شاهد اتفاقات عجیبی خواهیم بود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه تا قبل از شروع مسابقات دو دوره تست کرونا انجام می گردد این احتمال وجود دارد که در تیم ها موارد ابتلا به کرونا مشاهده گردد وحتی بعضی تیم ها نتوانند وارد بازی ها شوند که این مساله نیز خود دردسر های زیادی خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1122

به "کرونایی ها در لیگ برتر بازی نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونایی ها در لیگ برتر بازی نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید