چگونگی اخذ ویزای ایتالیا

به گزارش مجله پیامک، مراحل دریافت ویزای ایتالیا به ترتیب شامل مشخص وقت سفارت، تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه مدارک مربوط به نوع ویزای درخواستی و پرداخت هزینه ویزاست.

چگونگی اخذ ویزای ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

نحوه دریافت ویزای ایتالیا

نام ایتالیا با معماری و آثار دیدنی اش گره خورده است. منظره هایی رویایی کوچه پس کوچه های رم را هیچ جای دیگری نمی توان یافت. صنعت توریسم به شدت در این کشور قدرتمند از نظر اقتصادی رو به افزایش است. هر ساله هزاران نفر از سراسر جهان برای دیدن آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری ایتالیا وارد خاک آن می شوند. اگر شما قصد ورود به این کشور را داشته باشید چه باید کنید؟

در ابتدای جهت دریافت ویزای ایتالیا ضروری است بدانیم که با چه هدفی، قصد وارد شدن به این کشور را داریم. بنابراین بایستی با انواع ویزاهای ایتالیا آشنا شویم.

انواع ویزای ایتالیا و مدارک مورد احتیاج آن

بیشتر مراجعه نمایندگان دریافت ویزای ایتالیا مسافرینی هستند که با هدف گردش و تفریح قصد ورود به این کشور را دارند. افرادی که می خوهند لذت دیدن جاذبه های گردشگری و طبیعی این کشور را از دست ندهند. ویزای توریستی، ویزایی است که این دسته از مسافرین بایستی برای دریافت آن اقدام نمایند.

ویزای شینگن یا همان ویزای توریستی چیست؟

ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا با نام ویزا شینگن برای اقامت حداکثر 90 روزه در یک بازه زمانی 180 روزه جهت سفر به حوزه شینگن صادر می گردد، مشروط بر اینکه تنها مقصد یا مقصد اصلی سفر ایتالیا باشد. کشورهای عضو پیمان شنگن این اختیار را دارند که در مبادی مرزی کشورشان از ورود مسافرانی که بدون در نظر دریافت دستورالعمل فوق، ویزا شینگن اخذ نموده اند، ممانعت بعمل آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله زیر رجوع کنید.

چگونه می توان ویزای شینگن گرفت؟

تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن از اولین مراحلی است که فرد باید آن را انجام دهد. دقت داشته باشید که این فرم را می توانید به صورت اینترنتی و حضوری دریافت کنید. این فرم برای تمامی کشورهای حوزه شینگن با کمی تفاوت یکسان است.

فرم درخواست ویزای ایتالیا

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا نوبت به دریافت وقت سفارت است. این مرحله زمانی در حدود 60 روز احتیاج خواهد داشت پس، چند ماه قبل از سفر خود برنامه ریزی کنید. اگر چه دریافت فوری وقت سفارت بنابه دلایل گوناگون مانند بیماری و ... امکان پذیر است ولی برای افراد عادی و سفرهای گردشگری این امکان وجود ندارد.

سیستم معین وقت

سفارت ایتالیا کجاست؟

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایتالیا

تمامی مدارک زیر برای اخذ ویزای دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز با کمی جزییات یکسان هستند.

 • دو قطعه عکس پرسنلی 3 در 4 بدون روتوش
 • گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شینگن را دارد.
 • دعوتنامه تکمیل شده مطابق نمونه موجود در ضمیمه (در صورتی که متقاضی توسط یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت گردد) فرد دعوت نماینده باید نمونه دعوتنامه را بصورت کامل پر نموده و تصویر یکی از مدارک شناسایی ذیل را نیز به آن ضمیمه نماید:

شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر

شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت با اعتبار حداقل یکماه از تاریخ سرانجام ویزا درخواستی

 • اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون احتیاج به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • اصل و تصویر مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون احتیاج به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

خبر مرتبط:

مدارک لازم برای ویزای شینگن

مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتها:

آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تاسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی باید یک روزنامه رسمی جدید (با تاریخ زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتاقتصادی انجام پذیرفته در مورد تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علی رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه کند.

مشاغل آزاد:

پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت یا کارت بازگانی معتبر.

مشاغل وابسته و کارمندان دولتی:

لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه، یا معرفی نامه ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن معین نمودن سمت شغلی وی.

اصل و تصویر مدارک اقتصادی، موید امکانات لازم جهت تامین اقتصادی فرد به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون احتیاج به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)؛

 1. پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک.
 2. کارت اعتباری بین المللی شخصی (از قبیل Visa, Mastercard، American Express) و پرینت حساب مربوطه.
 3. ضمانت نامه بانکی (تحت عنوان Fideiussione bancaria) برای متقاضی که شخص دعوت نماینده نزد یکی از بانکها یا شرکتهای بیمه ای ایتالیایی تهیه می نماید. مبلغ این ضمانت نامه نباید کمتر از مبالغی باشد که در جدول واقع در کنسولگری معین شده است.
 4. علاوه بر مدارک یاد شده، چنانچه متقاضی دارای سند ملکی نیز باشد، توسط کنسولگری در پرونده لحاظ می گردد.
 • اصل و تصویر بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل 30.000 یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شنگن پوشش دهد.
 • اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط.
 • اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل ها (در صورت دارا بودن) و برنامه سفر در ایتالیا.
 • تصویر صفحه اول گذرنامه و ویزاهای گذشته (در صورت دارا بودن).

هزینه ویزای ایتالیا چقدر است؟

هزینه ویزا به صورت نقدی و با وجه یورو (در ایران با یورو یا معادل یورو) دریافت می گردد.

عظیمسالان: 60 یورو

اشخاص 6 تا 12 سال : 35 یورو

بچه ها زیر 6 سال: رایگان

توجه داشته باشید هزینه ویزا برای همسر، فرزندان، والدین، پدرعظیم و مادر عظیم و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان رایگان می باشد.

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1341

به "چگونگی اخذ ویزای ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی اخذ ویزای ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید