چرا باید قسمت پنجم انیمیشن شرک ساخته شود؟

به گزارش مجله پیامک، در عصری که سینمادوستان و فیلم بین ها علاقه زیادی به بازسازی، راه اندازی مجدد و دنباله ها دارند، گاهی فکر می کنیم که شاید هنرمندان شاغل در این صنعت در پیدا کردن ایده تازه و خلاقانه به بن بست رسیده اند. آیا ایده تازهی وجود ندارد؟ آیا بازسازی تنها رویکرد نوآورانه برای خلق یک اثر است؟ یا یک تعامل ساده از هر دوی این دلایل؟ در حالی که مشخص نیست چرا بسیاری از هنرمندان خلاق بر پروژه های موجود متمرکز شده اند، واضح است که بینندگان به سمت محتوای تکراری و دنباله دار جذب شوند. از آنجایی که این روند روز به روز در سراسر جهان برای گنجاندن محتوای انیمیشن توسعه می یابد، یک سوال مطرح می شود: چرا ساختن دنباله برای انیمیشن رایج است؟ و در این مطلب می پرسیم چرا باید انیمیشن شرک 5 ساخته شود؟

چرا باید قسمت پنجم انیمیشن شرک ساخته شود؟

شواهدی مبنی بر ظهور انیمیشن به عنوان یک شکل خلاقانه از رسانه تصویری در دهه 1800 وجود دارد. با این حال، اولین انیمیشن بلند تا اواخر دهه 1930 تولید نشد. انتشار فیلم سفیدبرفی و هفت کوتوله (Snow White and The Seven Dwarves) در سال 1937 چنان مورد استقبال قرار گرفت که تاثیر قابل توجهی بر سینما گذاشت. انیمیشن هنوز هم یکی از بزرگترین زیرمجموعه های فیلم در بازار سرگرمی امروز است و انتظار می رود که رشد تصاعدی داشته باشد.

انیمیشن های محبوب همیشه دنباله دارند

بیش از 100 فیلم انیمیشن دنباله دار وجود دارد. اگر قرار باشد چند دنباله پیروز و محبوب انیمیشن ها را نام ببریم، می توانیم به داستان اسباب بازی (Toy Story)، چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم (How to Train Your Dragon)، شگفت انگیزان (The Incredibles)، آواز (Sing)، من نفرت انگیز (Despicable Me)، شبح درون پوسته (Ghost in the Shell)، در جست و جوی دوری (Finding Dory) و شرک 2 (Shrek 2) اشاره کنیم. برخی از این انیمیشن ها دنباله های قابل توجهی محسوب می شوند.

پیش بینی می شود قسمت چهارم من نفرت انگیز در سال 2024 منتشر شود. در سال 2019، چهارمین قسمت از داستان اسباب بازی منتشر شد. هواداران شرک به زودی قسمت پنجمی در انتظارشان خواهد بود که سوالات زیادی را برایشان بوجود آورده است. اول، با توجه به اینکه بیش از یک دهه از شرک 4 برای همیشه (Shrek 4 Ever After) گذشته است، آیا ساخته شدن انیمیشن شرک 5 ضروری است؟ و دوم، آیا اصلا درخواستی هم برای ساخته شدن این انیمیشن وجود داشت؟

انیمیشن شرک 5 و مجذوب کنندهیت یک دنباله

هواداران به ندرت به دنباله ای برای یک فیلم نیاز دارند مگر اینکه خط داستانی به طور کامل توسعه نیافته باشد. مقاله ای که اخیرا از طریق روزنامه دانشجویی دیلی بروین (Daily Bruin) منتشر شده است، به طور کامل توضیح می دهد که چرا سینماروها دنباله ها را دوست دارند.

با این حال، می توان گفت هواداران شرک بیش از سهم خود از روایت دریافت کرده اند. فرض اصلی در مورد یک شاهزاده خانم خارق العاده بود که نیاز به نجات داشت و شرک ثابت کرد که او را نجات می دهد. علیرغم اینکه شرک یک داستان عاشقانه بود، فوق العاده مجذوب کننده و طنز هم بود، با این مضمون که عشق، شما را بدون توجه به اینکه از کجا آمده اید یا چه کسی هستید، پیدا خواهد کرد. مانند بسیاری از افسانه ها، شرک و فیونا به خوشبختی رسیدند. در پایان، هواداران داستان بسیار بیشتری دریافت کردند. خر شرک خوشبختی را پیدا کرد. شرک و فیونا یاد گرفتند همانطور که هستند خودشان را بپذیرند و دوست داشته باشند. سرانجام شرک و فیونا خانواده ای تشکیل دادند. با در نظر گرفتن این موضوع، جای سوال دارد که چه داستانی برای روایتی که شرک و فیونا در آن نقش دارند، باقی می ماند.

کمی شفافیت بیشتر در مورد اینکه چرا انیمیشن شرک 5 باید ساخته شود

اگرچه هیچکس درخواستی برای قسمت پنجم مطرح نکرد، اما در سال 2016 وعده ساخت قسمت پنجم داده شد و فیلمنامه انیمیشن شرک 5 سال ها پیش نوشته و آماده شد. گفته می شود فیلمنامه برای نویسنده مایکل مک کالرز شخصی است و جایگاه خاصی دارد. با این حال، این موضوع هم مطرح شده که قسمت نو ممکن است حتی ارتباطی با روایات چهار قسمت اول نداشته باشد. مایکل مک کالرز، فیلمنامه نویس، انیمیشن شرک 5 را به عنوان یک بازآفرینی خلاقانه بسیار قابل توجه می داند. همانطور که هالیوود ریپورتر اشاره می کند:

این خبر اتفاق نوی را نشان می دهد، یک موضوع بکر و تازه، با عناصر صرفا منحصربه فرد. و تئوری غالب این است که انیمیشن شرک 5 قصد دارد زندگی را به فرنچایز بازگرداند.

جمع بندی

با در نظر گرفتن تمام این عوامل، دلیل ساخت فیلم پنجم روشن است. در درجه اول، شرک یک فرنچایز بسیار پیروز بوده و پول یک عامل تعیین کننده برای پیگیری یک پروژه است. قول یک قسمت دیگر نیز داده شده بود اما هنوز خبری از آن نیست، بنابراین هواداران چشم انتظار به جای مانده اند. فیلم هایی که دارای هواداران خاص هستند، شانس بیشتری برای دوام دارند. در نهایت، این فیلم یک پروژه شخصی و مجذوب کننده برای سازنده اش است. اغلب، پیروزیت و فداکاری، انگیزه ای را برای ظهور و تداوم یک فیلم ایجاد می کند. معمولا ایده ساخت یک اثر پیروز، صرف نظر از این که به وجود آن نیاز باشد، یا اختصاص ساخت آن به کسی منطقی به نظر برسد یا مخاطبی برای تماشای آن در نظر گرفته شده باشد، به واقعیت تبدیل می شود.

تاریخ انتشار و هر آنچه تا کنون از انیمیشن شرک 5 می دانیم

اگرچه شایعه شده است که شرک 5 در ماه می 2023 منتشر خواهد شد، اما بسیار بعید است. همچنین پیش بینی هایی برای عرضه در سال 2024 وجود دارد. از نظر صداپیشه ها هیچ خبری منتشر نشده است. با این حال، گزارش هایی مبنی بر اینکه ادی مورفی ممکن است نقش خود را دوباره ایفا کند، وجود دارد. در حال حاضر حدس و گمان هایی در رابطه با بخش اعظم تولید این انیمیشن وجود دارد، اما نمی توان با قطعیت از آن حرفی زد. بنابراین، شرک 5 به احتمال زیاد دیر یا زود از راه می رسد. اما آیا ارزش صبر کردن دارد؟

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 2253

به "چرا باید قسمت پنجم انیمیشن شرک ساخته شود؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا باید قسمت پنجم انیمیشن شرک ساخته شود؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید قسمت پنجم انیمیشن شرک ساخته شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید