پاپ در موصل: صلح از جنگ قوی تر است

به گزارش مجله پیامک، پاپ فرانسیس امروز یکشنبه در چهارمین ایستگاه سفرش به اربیل و از آن جا به موصل و نینوا رفته و با مقامات اقلیم کردستان عراق و همچنین مسیحیان عراقی ملاقات کرد. می در این ملاقاتها بر مساله صلح تاکید و خاطر نشان کرد: گزینه صلح از جنگ قوی تر است.

پاپ در موصل: صلح از جنگ قوی تر است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه شفق نیوز، نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در توییتی بعد از ملاقات با پاپ فرانسیس اول، رهبر کاتولیک های دنیا در اربیل نوشت: برای من مایه افتخار است که از پاپ فرانسیس در اربیل استقبال کنم. همزمان با سفر پاپ به اقلیم کردستان ما بر پایبندی دائم خود به صلح، آزادی مذهبی و برادری تأکید می کنیم. همانطور که قهرمانان پیشمرگ و تمام کسانی که فداکاری های مطلقی را برای دفاع از صلح و آزادی تمام عراقی ها انجام دادند، یادآور می شویم.

از سوی دیگر مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکراتیک اقلیم کردستان گفت: سفر پاپ به اربیل یک سفر تاریخی است و پیغام آور همزیستی مسالمت آمیز است.

پاپ نیز از مردم و اقلیم کردستان به دلیل میزبانی از مسیحیان و حمایت از آن ها طی حملات داعش به عراق در سال 2014 قدردانی کرد و گفت: کردستان به خانه مسیحیان تبدیل شده است.

پاپ فرانسیس بعد از ملاقات با بارزانی در اربیل به موصل رفت. وی قرار است در موصل آیین مذهبی برای قربانیان تروریسم داعش برگزار کند.

در این راستا پاپ فرانسیس در جریان سفر به موصل در کلیسای حوش البیعه گفت: نشانه ها و آثار جنگ در شهر موصل کاملا واضح است و جای تأسف دارد که سرزمین تمدن ها در معرض این هجمه تروریستی نهاده شده است.

وی گفت: کاهش فاجعه بار تعداد مسیحیان در شهر موصل ناراحت کننده است. از خانواده های مسیحی می خواهم به موصل بازگردند و نقش حیاتی خود را ازسربگیرند.

وی تاکید نمود: صلح از جنگ قوی تر است.

پاپ فرانسیس گفت: کاهش تعداد مسیحیان در اینجا و خاورمیانه آسیب عظیمی به بافت اجتماعی وارد می نماید. امید به آشتی همچنان وجود دارد.

وی گفت: به خاطر تمام قربانیان جنگ دعا می کنیم. برادری قوی تر از کشتار و صلح قوی تر از جنگ است. باید به خاطر تمام قربانیان با هم دعا کنیم و به نیایش بپردازیم تا بتوانیم در صلح و دوستی زندگی کنیم.

وی سپس به به شهر قرقوش در نینوا رفته و مورد استقبال گسترده مردمی نهاده شد.

شهر قرقوش در 32 کیلومتری شرق موصل مرکز منطقه سهل نینوا و عظیم ترین شهر مسیحی نشین عراق است.

کلیسای طاهره الکبری از عظیم ترین کلیساهای عراق در این منطقه واقع شده و قرار است پاپ در آن مراسم عشای ربانی برگزار کند.

پس از آن پاپ به اربیل بازگشته و مراسم عشای ربانی را در استادیوم حریری برگزار می نماید.

پاپ پس از آن شبانه به فرودگاه بین المللی بغداد رفته و روز دوشنبه عراق را به مقصد واتیکان ترک می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1529

به "پاپ در موصل: صلح از جنگ قوی تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپ در موصل: صلح از جنگ قوی تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید