جهاد نکاح چیست و از کجا به وجود آمده است؟

به گزارش مجله پیامک، جهاد نکاح اولین بار در سال 2013 در جنگ داخلی سوریه به وجود آمد. جهاد نکاح رضایت زنان برای قرار دریافت در خدمت مبارزان جهت استفاده جنسی است.

جهاد نکاح چیست و از کجا به وجود آمده است؟

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

جهاد نکاح موضوعی بحث برانگیز است که گفته می شود برخی از زنان خودشان را برای رابطه جنسی در اختیار پیکارجویان مخالف حکومت بشار اسد قرار می دهند.

جهاد نکاح چیست؟

جهاد نکاح (به عربی: جهاد المناکحة) یا جهاد جنسی یک نام متسعار برای رابطه جنسی دگرجنس گرایی در چارچوب جهاد است و اشاره به رابطه جنسی جهادی ها با بانوانی دارد که به زور و اجبار و یا به میل خود، برای رفع نیازهای جنسی مردان جهادی اقدام می کنند.

اولین جهاد نکاح

جهاد نکاح، یک فتوای جهاد است که نخستین بار درسال 2013 و در جریان جنگ داخلی سوریه در فضای رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی وابسته به نظام سوریه در اینترنت منتشر شد؛ به گفته این رسانه ها یک روحانی وهابی به نام محمد العریفی صادرکننده آن است. این رسانه ها در مورد متن فتوا گفته اند که این جهاد حلال است. روحانی سعودی صدور چنین فتوایی را رد کرده و گفته توییترش هک شده است ولی رسانه های طرفدار بشار اسد بدون توجه به تکذیب این نوع جهاد، گفته اند که بر بخش هایی از جامعه تونس تاثیر گذاشته است.

پیش به سوی بهشت با جهاد نکاح!

رسانه های ایران و وابسته به نظام سوریه گفته اند که در این جهاد از زنان و دختران خواسته شده تا نیازهای جنسی مجاهدان در سوریه را برآورده سازند و آنها می توانند برای کمک به جهادگران در سوریه یا کسانی که علیه نظام بشار اسد قیام مسلحانه کرده اند به سوریه بفرایند و با ازدواج ساعتی با آنها راه بهشت را برای خودشان هموار کنند که این خبر از طرف ارتش آزاد سوریه تکذیب شد و این کار را زنا توصیف کرد.

اولین جهاد نکاح توسط خبرنگار الجزیره

در ادامه این رسانه ها می گویند که در گروه جبهه النصره با صدور بیانیه ای رسمی گفته است که غادة عویس خبرنگار الجزیره به طور داوطلبانه خود را در اختیار جنگجویان قرار داده است و جهاد نکاح به جا آورده است. این در حالی است که به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ایران، به نقل از روزنامه مصری النهار، خبر از تجاوز به وی توسط یکی از فرماندهان جبهه النصر را منتشر کرده است. البته این خبر از طرف جبهه النصره رد شد و آن را محکوم و غیرانسانی بیان نمود.

یک مبارز تونسی در فیلم منتشر شده در یوتوب در مصاحبه با شبکه تلویزیونی این کشور، اعتراف کرد که 13 دختر را دیده است. این دخترها در روز تیراندازی می کردند و در شب، جهاد نکاح انجام می دادند. او می گوید یک فردی از عربستان سعودی، آن زنان را تعلیم می داده است.

پیامد جهاد نکاح

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر وابسته به ایران؛ این جهاد در سوریه نیز منجر به نتایج وحشتناکی علیه بانوان سوری شده است. در ادامه این شبکه دولتی می افزاید که نافی بیلاری کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته این جهاد باعث وحشت دختران سوری شده است. این شبکه دولتی بدون اینکه منبع خبر را بنویسد از طرف نافی بیلاری می گوید که وی دلیلش را نیز این گونه بیان نموده است که گروه های تروریستی گاهی هتک حرمت های خود علیه بانوان را با نام جهاد نکاح انجام می دهند.

سابینا سلیموویک و سامرا کسینویک دو دختر اتریشی هستند که در سوریه توسط اسلامگرایان حامله شده اند.

رسانه ها بیان نمودند گروه داعش زنانی را که مخالف جهاد نکاح هستند اعدام می کند. در همین زمینه در تاریخ 12 مرداد 1394 اعلام شد که داعش 19 زن را که با جهاد نکاح مخالفت کرده بودند، در موصل اعدام کرد.

زنان تونسی و جهاد نکاح

لطفی بن جدو وزیر کشور تونس بیان نمود که برخی از زنان تونسی برای رفع نیازهای جنسی مخالفان مسلح به سوریه می فرایند. وی در بخشی از اظهارات افشاگرانه خود گفت: دختران ما برای انجام صدها و هزاران بار نزدیکی به سوریه می فرایند و هنگامی که ثمره این اعمال جنسی را در رحم خود می بینند، به کشور خودمان پس فرستاده می شوند. همه این ها به بهانه به اصطلاح جهاد جنسی صورت می گیرد در حالی که ما فقط تماشاگر هستیم. این فقط بخش کوچکی از مسئله است. لطفی بن جدو در ادامه صحبت های خود توضیح داد: دختران ما را به سوریه می برند. شبکه های اعزام تشکیل داده اند. تا به امروز از رفتن 6000 نفر جلوگیری کرده ایم و شبکه های زیادی را از بین برده ایم، اما از این تعجب می کنیم که ما را به مخالف جهاد بودن متهم می کنند. سازمان های حقوق بشری هم به ما اعتراض کردند. تا کنون 86 نفر را به خاطر رفتن به سوریه دستگیر کرده ایم.

ماجرای جهاد نکاح البته منحصر به دختران و زنان تونسی نیست. بسکمک از زنان دیگر از چچن، مصر، عراق، آلمان، فرانسه، و دیگر کشورها تا کنون برای همین عمل به سوریه سفر کرده اند.

شیخ فرید البجی رئیس انجمن اسلامی دارالحدیث در این مؤسسه با تکفیری هایی مقابله می کند که همه مسلمانان غیرعامل به دستورات اسلام را کافر می دانند. وی معتقد است: یک مسلمان، هر چه قدر هم که گناه کبیره داشته باشد، باز هم حکم بی ایمان را ندارد. وی بنده گناه کاری هست، اما چنان که صحیح بخاری می گوید، هنوز هم مسلمان است. اعتقادات مذهبی به خصوص پس از انقلاب در تونس درگیر تنش هایی شده است که به خاطر بی نظمی ها و بی قانونی های هم زمان با بروز انقلاب ایجاد شدند. انقلاب تونس موجب شد مردم بی شماری به اسلام روی بیاورند، اما نکته منفی در این میان، گروه های افراط گرا بودند که به نام اسلام خالص نیرو جذب می کردند.

سو استفاده تکفیری ها تحت عنوان جهاد نکاح

رهبران گروه های تکفیری از ضعف و تنهایی دختران خارجی استفاده می کنند تا آن ها را به گردابی از ازدواج ها بی پایان بکشند که طبق قوانین اسلامی، نامشروع هستند.

برخی از این ها به همین روش، ده بار ازدواج می کنند.

منبع: setare.com
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1303

به "جهاد نکاح چیست و از کجا به وجود آمده است؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "جهاد نکاح چیست و از کجا به وجود آمده است؟" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهاد نکاح چیست و از کجا به وجود آمده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید