تارانتینو: بروس لی آدم متکبری بود

به گزارش مجله پیامک، آی سینما: از نخستین روزهای اکران روزی روزگاری در هالیوود تصویری که کوئنتین تارانتینو از بروس لی اسطوره سینمای رزمی در یک سکانس از فیلمش به نمایش گذاشته با انتقاد خانواده و همکاران بروس لی روبرو شد. حالا تارانتینو به این انتقادها پاسخ داده است.

تارانتینو: بروس لی آدم متکبری بود

در سکانسی از روزی روزگاری در هالیوود بروس لی (با بازی مایک موه) سر صحنه سریال زنبور سبز لاف می زند که می تواند محمدعلی کلی را در مبارزه شکست دهد و سپس با شخصیت کلیف بوث (با بازی برد پیت) مبارزه می نماید و از او شکست می خورد.

کارگردان آمریکایی در تور تبلیغاتی فیلمش در مسکو گفته است: بروس لی آدم متکبری بود. مدل حرف زدن او آن طور بود و من از خودم درنیاوردم. من شنیدم که او چنین چیزهایی می گفت. اگر آدم ها می گویند: خب، او هیچوقت نگفته می تواند محمدعلی کلی را شکست دهد باید بگویم بله گفته. نه تنها خودش گفته، بلکه همسرش لیندا لی همین را در اولین زندگینامه اش که خواندم، گفته. قطعا همین را گفته.

این در حالی ست که شنون لی دختر بروس لی و دن اینوسانتو همکار و شاگرد بروس لی در اواخر ماه ژوئیه در گفت وگو با ورایتی از ارائه تصویر یک آدم لاف زن و متکبر از بروس لی در روزی روزگاری در هالیوود انتقاد کردند.

اینوسانتو در این باره گفت: از نظر من بروس لی اصلا خودنما نبود. شاید در هنرهای رزمی خودنما بود چون خیلی به خودش مطمئن بود. او یک جهان جلوتر از بقیه بود. ولی سر صحنه فیلمبرداری خودنمایی نمی کرد.

دختر بروس لی هم این انتقاد را عنوان نمود که سفیدپوستان هالیوود به شکل مداوم او را انسانی مایه دردسر تصویر می نمایند و تاکید نمود همین اتفاق در روزی روزگاری در هالیوود تکرار شده است.

در صحنه جنجالی این فیلم شخصیت کلیف که یک بدلکار است لگد ستاره اژدها وارد می گردد را در هوا می گیرد و او را داخل یک ماشین پرتاب می نماید.

تارانتینو در مسکو از این صحنه هم دفاع نموده و گفته است: کلیف می توانست بروس لی را شکست دهد؟ برد پیت نمی توانست بروس لی را بزند، اما کلیف می توانست. مثل این است که بپرسید در مبارزه بین بروس لی و دراکولا کی برنده می شد؟ کلیف یک شخصیت خیالی و داستانی است. اگر من می گویم کلیف می تواند بروس لی را شکست دهد، پس او یک شخصیت داستانی است که می تواند بروس لی را شکست دهد. واقعیت این موقعیت داستانی این شکلی است: کلیف عضو کلاه سبزها بوده و در جنگ جهانی دوم کلی آدم را در مبارزه تن به تن کشته. کل ماجرا این است که بروس لی در این موقعیت می گوید او مبارزها را ستایش می نماید. کلیف ورزشکار نیست، او یک مبارز است.

9417

منبع: آی سینما
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 285

به "تارانتینو: بروس لی آدم متکبری بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تارانتینو: بروس لی آدم متکبری بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید