ظریف: گوش آمریکا بدهکار نیست ، آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است

به گزارش مجله پیامک، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی ضمن قدردانی از پویش جهانی برای لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران نوشت: آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است.

ظریف: گوش آمریکا بدهکار نیست ، آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است

به گزارش مجله پیامک به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: مردم ایران قدردان پویش جهانی فزاینده رهبران دولتی و جوامع مدنی برای لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا هستند.

ظریف نوشت: گوش آمریکا بدهکار نیست و در برابر مقابله جهانی در برابر کووید 19 مانع تراشی می کند.

دیپلمات ارشد ایران تاکید کرد: تنها راه حل، ایستادگی در برابر رویکرد تنبیه جمعی آمریکا است. بکار بستن اقدامات عملی و اخلاقی ضرورت دارد.

ظریف در گفت وگو با روزنامه فولیا دی سان پائولو برزیل گفته بود: تروریسم درمانی ایالات متحده آمریکا مانع واکنش موثر در مقابل بیماری همه گیر جهانی است.

وی گفت: ما یک کشور ثروتمند هستیم اما به دلیل تحریم ها منابع لازم را برای خدمت به مردم آسیب دیده در اختیار نداریم. حتی اگر توانایی مالی تهیه آن را داشته باشیم، تحریم ها مانع خرید دارو و تجهیزات می شود. محدودیت های بانکی و مالی اعمال شده مشخص نمی کند که شما کالاهای بشردوستانه خریداری می کنید یا خیر. هنگامی که یک بانک تصور می کند که انجام تجارت با ایران خطرناک است، به سادگی در را می بندد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 882

به "ظریف: گوش آمریکا بدهکار نیست ، آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: گوش آمریکا بدهکار نیست ، آمریکا مانع مبارزه جهانی با کووید-19 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید