طالبان: امارت اسلامی برای مذاکره کوشش کرد آما مسئولیت ادامه جنگ به عهده آمریکاست

به گزارش مجله پیامک، گروه طالبان در بیانیه ای اظهار داشت که باوجود تهاجم و جنگ تحمیل شده آمریکا به افغانستان، امارت اسلامی برای مذاکره کوشش کرد اما اقدام اخیر ترامپ نشان داد که خواهان انتها جنگ نیست بنابراین ادامه آن به عهده آمریکا است.

طالبان: امارت اسلامی برای مذاکره کوشش کرد آما مسئولیت ادامه جنگ به عهده آمریکاست

به گزارش دفتر منطقه ای مجله پیامک، گروه طالبان در بیانیه ای با اشاره به 18 سال حضور آمریکا در افغانستان گفت که در این سال ها سه رئیس جمهور آمریکا استراتژی های جنگی را در این کشور آزمودند اما نتیجه ای نگرفتند.

طالبان اضافه کرد: دولت آمریکا از تغییر ژنرال ها گرفته تا شمار نیروها، انواع اقدامات تبلیغاتی و جاسوسی، فشارهای مذهبی و سیاسی بر طالبان اعمال کرد اما مقاومت افغان ها شدت یافت و هزینه های جانی و اقتصادی اشغالگران افزایش یافت همچنین اعتبار سیاسی آنها بیش از گذشته صدمه دید.

بیانیه اعلام نمود که فرمول 18 ساله آمریکا نتیجه نادرستی داد بنابراین ترامپ پس از ناکامی استراتژی خود راه مذاکره را پیش گرفت.

از سوی دیگر، امارت اسلامی نیز با اراده درستی وارد مذاکره شد و در 9 ماه گذشته آن را ادامه دارد اما باوجود نهایی شدن توافقنامه، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که آن را قبول ندارد و روند مذاکرات را متوقف کرد.

بر اساس بیانیه طالبان، اقدامات ترامپ ثابت کرد که امارت اسلامی به صلح متعهد است اما همانطور که آمریکایی ها جنگ را شروع کردند، اکنون نیز ادامه جنگ نیز به عهده ترامپ و این کشور است.

بنابراین سازمان ها، افراد و رسانه هایی که از جنگ به عنوان موضوع عاطفی استفاده می نمایند، شعار حقوق بشر می دهند، باید بدانند که دونالد ترامپ مسئول تمام بدبختی های افغانستان است زیرا جامعه جهانی دید که چگونه با لغو مذاکرات بر طولانی ترین جنگ آمریکا مهر تداوم زد.

طالبان تاکید نمود که امارت اسلامی هرآنچه در توان داشت برای موفقیت روند مذاکرات انجام داد اما لغو یکطرفه این مذاکرات نشان می دهد که شروع نمایندگان این جنگ خواهان انتها آن نیستند بنابراین مسئولیت ادامه جنگ به عهده آمریکا است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 409

به "طالبان: امارت اسلامی برای مذاکره کوشش کرد آما مسئولیت ادامه جنگ به عهده آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: امارت اسلامی برای مذاکره کوشش کرد آما مسئولیت ادامه جنگ به عهده آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید