رای مهم دیوان عدالت ، پرداخت سنوات کارگران علی الحساب شد

به گزارش مجله پیامک، مطابق رای جدید دیوان عدالت اداری در مورد علی الحساب شدن سنوات ها، از این پس پرداخت سنوات ها در خاتمه هر سال به صورت علی الحساب بوده و کارفرما موظف است در خاتمه همکاری بر اساس آخرین حقوق سنوات را به کارگر پرداخت کند.

رای مهم دیوان عدالت ، پرداخت سنوات کارگران علی الحساب شد

به گزارش مجله پیامک به نقل از تسنیم، چندهفته گذشته هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در مورد علی الحساب شدن سنوات هایی که در خاتمه سال پرداخت می شوند، رای صادر کرد.

در متن این رأی آمده است:بر اساس رای مورخ 19 آذرماه 1398 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، در قراردادهای مدت موقت (قراردادهای یکساله) نیز (مانند قرارداد های دائم) پرداخت سنوات که در خاتمه هر سال پرداخت می گردد، علی الحساب تلقی شده و می بایستی در زمان قطع همکاری با کارگر، براساس آخرین حقوق به کارگر پرداخت گردد.

  • سنوات ها باید خاتمه خدمت پرداخت گردد

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کاربا اشاره اینکه رأی دیوان عدالت اداری به مثابه قانون است گفت: سنوات باید هنگام قطع همکاری پرداخت گردد، برای کارگران رسمی خاتمه کار هنگام بازنشستگی است، اگر در وسط کار کارفرمایی سنوات را پرداخت کرد، انگار به صورت علی الحساب پرداخت نموده است. در گذشته این برای کارگران قراردادی محاسبه نمی شد.

خدایی بیان نمود: با رأی جدید دیوان، اگر در کارگاهی کارفرما سال به سال با کارگران خود قرار داد منعقد می نماید و خاتمه هر سال سنوات را پرداخت می نماید، اگر بعد از به طور مثال 10سال بخواهد ازمجموعه قطع همکاری کند کارفرما موظف است، علاوه بر سنوات سال دهم، ما به تفاوت 10سال گذشته را نیز پرداخت کند. چرا که دیوان عدالت اداری، خاتمه همکاری کارگران را زمانی تلقی می نماید که با مجموعه قطع همکاری نموده است، درگذشته خاتمه همکاری با خاتمه قرارداد یک ساله تلقی می شد، اما با رأی جدید خاتمه همکاری کارگران زمانی تلقی می گردد که با مجموعه قطع همکاری نموده باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 698

به "رای مهم دیوان عدالت ، پرداخت سنوات کارگران علی الحساب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای مهم دیوان عدالت ، پرداخت سنوات کارگران علی الحساب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید