حال و روز 3 بیمارستان کرونایی تهران، بیماران بدحال تر و جوان تر شده اند

به گزارش مجله پیامک، روسای بیمارستان های سینای تهران، مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و بیمارستان فیروزگر وضع این بیمارستان ها را از نظر میزان بستری بیماران کرونایی تشریح کردند.

حال و روز 3 بیمارستان کرونایی تهران، بیماران بدحال تر و جوان تر شده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمد طالب پور درباره وضع بیمارستان سینا تهران در مقابله با کرونا، اضافه کرد: هرچند بیشتر این افراد بهبود پیدا می نمایند، اما شیوع بیماری حتی از محاسبه ما نیز خارج شده؛ به شکلی که شاید روزانه در حال تغییر است.

او اعلام کرد: این بیمارستان حدود 500 تخت دارد که همیشه اشغال است و بیماران مختلفی در آن ها بستری هستند و در زمان حاضر 140 تخت بیمارستان سینا به بیماران کرونایی اختصاص دارد. در بخش آی سی یو بیمارستان سینا، 30 تخت اشغال شده و اورژانس نیز همیشه شلوغ است.

پزشکان و پرستاران پای کار هستند

رییس بیمارستان سینا تهران گفت: موجی بین بیماران کرونایی و غیرکرونایی وجود دارد. پزشکان و پرستاران با وجود خستگی و فشار های اقتصادی با استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات پای کار هستند و این افتخاری است که می توان اعلام کرد.

به گفته او، خیرین نیز با وجود طولانی شدن این مشکل، به یاری بیمارستان آمده اند و در زمینه تجهیزات کمبود نداریم، اما مشکل این است که دیگر تختی نداریم که بستری کنیم. گاهی ضریب اشغال ما 110 و 120 درصد می گردد. این هجوم بیماران کرونایی و غیرکرونایی مدیریت را دشوارتر نموده است.

ابتلای سنین پایین تر به کرونا

خسرو صادق نیت رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران اظهار کرد: شدت بیماری افزایش پیدا نموده و حتی ابتلای سنین پایین تر را هم بیشتر از گذشته می بینیم. نسبت به اردیبهشت و خردادماه افزایش چشمگیر بیماری را داریم و بدحالی بیماران نیز افزایش یافته است.

میزان ابتلا به کرونا در پرسنل مجتمع بیمارستانی امام خمینی

او اضافه کرد: در شرایط کنونی بیش از 600 تخت به بیماران غیرکرونایی اختصاص پیدا نموده و خدمات در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در تمام رشته های تخصصی به بیماران ارائه می گردد. این دو جبهه بیماران کرونایی و غیرکرونایی کار را دشوارتر نموده است. اگر این شدت مراجعه بیماران کرونایی افزایش پیدا کند، قدر مسلم، ما هم در ارائه خدمت دچار مشکلاتی خواهیم شد.

او درباره میزان ابتلای پرسنل این بیمارستان به ویروس کرونا اعلام کرد: تعداد ابتلای پرسنل ما افزایش چشمگیری داشته و یکی از اساتید ما و سه نفر از کادر درمان در آی سی یو بستری هستند؛ هرچند حال عمومی خوبی دارند،، اما تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

وضع بیمارستان فیروزگر تهران

فرهاد زمانی رییس بیمارستان فیروزگر تهران اظهار کرد: بیمارستان فیروزگر نیز به شکل شدیدی درگیر این بیماری است. در حدود 200 تخت این بیمارستان را بیماران کرونایی اشغال نموده اند که 70 نفر در آی سی یو هستند و 15 نفر زیر دستگاه تنفسی قرار دارند. با توجه به فرایند افزایش مراجعه به بیمارستان، بخش های دیگر نیز به بیماران کرونایی اختصاص پیدا نموده است.

او ادامه داد: مسیری که برای بیماران کرونایی انتخاب شده، اختلالی برای خدمت رسانی به بیماران غیرکرونایی ایجاد نمی کند و خدمت رسانی به سایر بیماران نیز انجام می گردد.

زمانی گفت: خواهش ما این است که مردم رعایت نمایند، زیرا هم پرسنل بیمارستان خسته شده اند و هم نمی توانیم در بعضی مواقع به سایر بیماران دیابتی یا سرطانی خدمات ارائه بدهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 1149

به "حال و روز 3 بیمارستان کرونایی تهران، بیماران بدحال تر و جوان تر شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال و روز 3 بیمارستان کرونایی تهران، بیماران بدحال تر و جوان تر شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید