جزئیات طرح ترور حاج قاسم سلیمانی ، دستگیری عناصر اصلی تیم در کم تر از 10 ساعت

به گزارش مجله پیامک، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در تشریح جزئیات طرح ترور سرلشکر سلیمانی گفت: با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه و با احکام و دستورات قضائی، کلیه عناصر اصلی و محوری تیم ترور، هم زمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در کم تر از 10 ساعت در چند نقطه مختلف مورد ضربه قرار گرفته و دستگیر شدند.

جزئیات طرح ترور حاج قاسم سلیمانی ، دستگیری عناصر اصلی تیم در کم تر از 10 ساعت

به گزارش گروه سیاسی مجله پیامک به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری در تشریح جزئیات طرح ترور سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه این پروژه صرفا در مرحله طراحی باقی نمانده بود، اظهار کرد: کلیه عملیات اجرایی این پروژه از قبیل: جذب جاسوس، آموزش آنان، تهیه سلاح و مهمات و مواد منفجره و وسایل و تجهیزات ارتباطی و نظامی در سطح وسیع و گسترده تهیه و از سوی پشتیبانان طرح به وسیله یکی از مرز ها به داخل کشور منتقل و آماده بهره برداری بود.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان نمود: سازمان اطلاعات سپاه از شش ماه قبل از دستگیری اعضای این تیم ترور در شهریور ماه امسال، اقدامات و فعالیت های این تیم را در خارج و داخل کشور به صورت شبانه روزی مورد رصد اطلاعاتی قرار می داده است.

سالاری ادامه داد: اعضای تیم پروژه ترور به اتهام مشارکت در اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، محاربه و یاری به سرویس های اطلاعاتی کشور های بیگانه و متخاصم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

دادستان کرمان گفت: در پی ناکامی های مکرر مثلث شوم عبری، عربی و آمریکایی در منطقه خاورمیانه در جهت ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جبهه کفر و نفاق در اتاق های فکر مشترکشان به سراغ پروژه جدیدی با نیت شوم از هم گسستن اتحاد فی ما بین جوامع دنیا اسلام رفته و طرح ترور سردار سلیمانی را به عنوان روشن نمودن فتیله انفجار بزرگ آن هم در ایام فاطمیه و یا عاشورای حسینی در دستور کار سرویس های مشترک استکبار قرار گرفته بود.

وی اضافه نمود: معاندان با انجام این ترور قصد ایجاد اختلاف و آغاز جنگ داخلی بین جامعه متحد اهل تسنن و شیعه را داشتند و از سوی دیگر با این اقدام می خواستند جنگ خانمان سوز عرب و عجم را بر افروخته و با این ترور در دنیا اسلام بین برادران شیعه و سنی اختلاف بزرگ و تاریخی به وجود آورند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان گفت: یکی دیگر از اهداف این عملیات این بود تا جبهه مقاومت دنیا اسلام را زمین گیر و دچار شکست نمایند.

دادستان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت های خاموش و چندین ماهه و شبانه روزی سازمان اطلاعات سپاه در کشف و خنثی سازی این طرح پیچیده ضد امنیتی گفت: اجرای این پروژه می توانست ضربه ای بزرگ و جبران ناپذیری را نه تن ها بر ارکان ساختاری وامنیتی کشور بلکه بر دنیا اسلام وارد نماید که با عنایت حضرت، ولی عصر (عج) این پروژه با شکست روبرو شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 478

به "جزئیات طرح ترور حاج قاسم سلیمانی ، دستگیری عناصر اصلی تیم در کم تر از 10 ساعت" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزئیات طرح ترور حاج قاسم سلیمانی ، دستگیری عناصر اصلی تیم در کم تر از 10 ساعت" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح ترور حاج قاسم سلیمانی ، دستگیری عناصر اصلی تیم در کم تر از 10 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید