بایدن: اگر رئیس جمهور شوم، ترامپ را عفو نمی کنم

به گزارش مجله پیامک، جو بایدن گفت، اگر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب گردد، ترامپ را از اتهامات احتمالی که ممکن است با آنها روبرو گردد، عفو نمی کند.

بایدن: اگر رئیس جمهور شوم، ترامپ را عفو نمی کنم

به گزارش مجله پیامک، به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت، از روشی که جرالد فورد، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده استفاده کرد و در آن ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری گرفتار در رسوایی واترگیت را بخشید، استفاده نمی کند؛ نیکسون بابت این رسوایی تحت پیگرد قرار نگرفت.

بایدن ادامه داد: چنین روشی کشور را متحد نمی کند. ترامپ هر کاری انجام می دهد تا ما را در معرض خطر قرار دهد و خودش را کنار بکشد فکر می کنم این یک نوع ماهیت متفاوت است. فکر می کنم رئیس جمهور فورد مرد خوبی بود خدا او را دوست دارد. من می دانم او خوب بود. اما فکر می کنم یک بار دیگر این کار را در حق نیکسون انجام نمی داد چون انتخاب نشد.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا تحقیقات استیضاح را علیه ترامپ و پس از افشای متن مکالمه تلفنی اش با رئیس جمهوری اوکراین به راه انداخته اند؛ ترامپ از این گفتگوی تلفنی دفاع نموده و گفته بایدن باید بابت معاملاتش با اوکراین بازپرسی گردد.

بایدن در نشستی خبری گفت: در کاخ سفید شرایط مناسبی ایجاد می کنم. هیچکس در خانواده ام در کاخ سفید شغلی نخواهند داشت و اجازه نمی دهم در کابینه باشند و در نشست ها حضور داشته باشند و روابطی با هر کسی که با شرکت یا دولت خارجی ارتباط دارد، داشته باشند.

ترامپ هرگونه اشتباهی را رد نموده و با اتهامات کیفری روبرو نشده است. بر اساس یکی از رهنمودهای وزارت دادگستری آمریکا، علیه یک رئیس جمهوری مشغول به کار نمی توان اعلام جرم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shortmessagesystem.ir شناسه مطلب: 500

به "بایدن: اگر رئیس جمهور شوم، ترامپ را عفو نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: اگر رئیس جمهور شوم، ترامپ را عفو نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید